Evde Kan Alma Hizmeti

 Evde Kan Alma Hizmeti
Okunuyor Evde Kan Alma Hizmeti

Kişilerin, hastane, sağlık ocağı, sağlık kabini gibi herhangidir sağlık kuruluşu ya da bir laboratuvara gitmeden, ev ya da iş yeri gibi bulunduğu yere gelen uzman sağlık çalışanı tarafından gerçekleştirilen evde kan alma işlemine, evde kan alma hizmeti adı verilmektedir. Gerçekleştirilen bu işlem neticesinde sağlık çalışanı alınan kanı uygun koşullar altında laboratuvara teslim etmektedir. Sonuç hakkında hasta en kısa sürede bilgilendirilir.

herhangi bir sağlık kurumuna evde kan alma için gidebilecek durumda olmayan hastalar için son derece önemli konfor sağlanmaktadır. Ayrıca hastanın tedavisi aralıksız olarak sürdürülebilmektedir.

Evde Kan Alma Nedir?

Hastalıklar, doktorlar tarafından teşhis ediliyor olsa da gerçekleştirilen testler ile de doktor tarafından konulan tanı kesinlik kazanmaktadır. Gerçekleştirilen testler ile tanı konulmakta, hastanın tedaviye verdiği yanıt gözlemlenmekte ve hastanın son durumu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Kann testleri de bu çerçevede son derece önemlidir.

Evde kan alma hizmeti bu çerçevede herhangi bir sağlık kuruluşuna gitme imkanı olmayan ya da gidecek durumda olmayan hastaların seyrini görmek ve uygulanan tedaviye yön vermek adına son derece önemlidir.

Belirtildiği üzere sağlık kuruluşuna gidemeyen ya da gidecek durumda olmayan bireylerin bulundukları adrese uzman sağlık çalışanı tarafından gerçekleştirilen ziyaret ile yapılan kan alım işlemine evde kan alma adı verilmektedir.

Evde Kan Alma Kimlere Uygulanır?

Evde kan alım hizmeti için herhangi bir sağlık kuruluşuna gidecek durumda olmayan ve sağlık kuruluşuna gitme imkanı bulunmayan herkes faydalanabilmektedir. Ayrıca pek çok laboratuvar, laboratuvara gidecek zamanı bulunmayan kişiler için de hizmet sağlamaktadır.

Evde Kan Alma Fiyatları.

Gerçekleştirilecek olan kan alma hizmeti nedeni ile oluşacak olan ücret test sayısı ve adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir. SGK’lı bireyler verilen bu hizmetten indirimli bir şekilde yararlanmaktadır. Gerçekleştirilen kan alma hizmeti çerçevesinden ilgili kurumlardan ayrıntılı bilgi alınabilmektedir.

Hormon Testi Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Hormon, vücut fonksiyonunun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için oldukça önemli biyokimyasal maddelerdir.

Hormon testi ise kandan ya da idrar gibi vücut sıvılarından her bi hormonun ayrı bir şekilde miktarının ölçülmesi işlemidir. Laboratuvar ortamında yapılan bu testler, hastaya tanı konulabilmesi noktasında oldukça önemlidir.

Hormon testi fiyatları laboratuvarlara göre farklılıklar gösterse de uygun fiyat aralıkları ile hastalara uygulanmaktadır.

Hormon Testi Neden İstenir?

Hormon testi, iç salgı bezlerinin oluşturduğu sistemi (endokrin sistem) ilgilendiren hastalıkların tanı ve takibi ile bazı kronik hastalıkların takibi amacı ile istenmektedir. İstenilen hormon testi fiyatları uygun aralıklarda tutularak hastalara sunulur.

Hormon Testi Fiyatları.

Pek çok hastane ve sağlık kuruluşunda hormon testi gerçekleştirilmektedir. Kamuya ait sağlık kuruluşları ile SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yapılan bu testler için SGK tarafından ödenmekte ya da indirimli bir şekilde ödemenin yapılması sağlanmaktadır.

Özel sağlık kuruluşlarında yapılan hormon testleri, sağlık kuruluşunun hastaya vermiş olduğu hizmet çerçevesinde değişkenlik gösterebilmektedir.

Hormon testi fiyatları ile ilgili olarak sağlık kuruluşunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Bireyin, sağlık durumu hakkında bilgi almak için yaptırmış olduğu genel sağlık taramasına check up adı verilmektedir. Check up fiyatları sağlık kuruluşları tarafından belirlenebilmekte ve kurumlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Pek çok farklı check Up paketi sağlık kuruluşları tarafından kişiler sunulmaktadır. Her bir paketin içeriği farklılık gösterebilmektedir. Bu neden ile check up fiyatları paketlere göre de değişkenlik göstermektedir.

Check up paketleri erkek, kadın, çocuk gibi ayrılabildiği gibi belirli yaş aralıklarına göre de çeşitlendirilmektedir.

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Check up için 40 yaş altı bireylerin 2 yılda bir yaptırması oldukça sağlıklıdır. Bu yaş üzerindeki bireylerin ise çok daha sık aralıklar ile check up yaptırması gerekmektedir.

Check Up Paketleri Fiyatları.

Check Up paketleri, erkek, kadın ve yaşa bağlı olarak değişkenlik gösterebildiği gibi içerik açısından da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu neden ile check up fiyatları paket ve sağlık kurumuna göre farklılıklar taşımaktadır.

 

Yorum Yap
Giriş Yap