Facebook ve Instagram için fiyatlı doğrulama hizmeti: Meta Verified

 Facebook ve Instagram için fiyatlı doğrulama hizmeti: Meta Verified
Okunuyor Facebook ve Instagram için fiyatlı doğrulama hizmeti: Meta Verified

Mark Zuckerberg haberi pazar sabahı paylaşmak için yeni açtığı yayın kanalında duyurdu. Abonelik hizmeti kullanıcılara mavi bir rozet, kimlik müdafaası ve müşteri takviyesine direkt erişim sağlayacak.

Zuckerberg, “Bu özellik, hizmetlerimiz genelinde özgünlüğü ve güvenliği artırmakla ilgili” dedi ve Meta’nın aboneliği öteki ülkelere yaymadan evvel Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edeceğini de kelamlarına ekledi. Meta Verified, kullanıcılar şirketin iOS ve Android’deki uygulamaları aracılığıyla abone olduklarında aylık 15 dolara mal olacak. Uygulama mağazası kurullarının geçerli olmadığı web’de ise hizmetin maliyeti ayda 12 dolar olacak. Abonelik hem Instagram hem de Facebook hesaplarını kapsayacak.

Kullanıcıların Meta Verified’a kaydolmadan evvel makul uygunluk ihtiyaçlarını karşılaması gerekecek. Abonelik sırf 18 yaş ve üstü kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Meta ayrıyeten, potansiyel abonelerin Facebook yahut Instagram hesaplarındaki profil ismi ve fotoğrafıyla eşleşen, devlet tarafından verilmiş bir kimliği paylaşmalarını da mecburî tutacak.

Facebook ve Instagram için fiyatlı doğrulama hizmeti: Meta Verified

Doğrulandıktan sonra, tekrar doğrulama sürecinden geçmeden profil isminizi, kullanıcı isminizi, doğum tarihinizi yahut fotoğrafınızı değiştiremeyeceksiniz. Daha evvel doğrulanan hesaplar doğrulanmış olarak kalmaya devam edecek.

Mavi rozet ve aramada artan görünürlük üzere avantajların yanı sıra Meta, Doğrulanmış abonelere Facebook’ta içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanabilecekleri bir dijital para ünitesi olan 100 fiyatsız yıldız sağlayacak. Abonelik ayrıyeten Hikayeler ve Reels’lerde kullanım için özel çıkartmalara erişim de sağlayacak.

Meta’nın fiyatlı bir doğrulama hizmetini denemeye hazırlandığı söylentileri, Şubat ayının başında aksine mühendis Alessandro Paluzzi’nin “ücretli mavi rozet” ve “kimlik doğrulaması”na atıfta bulunan kodu keşfetmesiyle dönmeye başlamıştı. Pazar sabahı erken saatlerde, toplumsal medya danışmanı ve eski Next Web muhabiri Matt Navarra, Meta’nın aboneliği detaylandıran bir Instagram dayanak sayfası yayınladığını, lakin daha sonra Zuckerberg’in Instagram gönderisinden evvel onu kaldırdığını keşfetti.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap