Farklı şarj aygıtı kullanmak telefona ziyan verir mi?

 Farklı şarj aygıtı kullanmak telefona ziyan verir mi?
Okunuyor Farklı şarj aygıtı kullanmak telefona ziyan verir mi?

Akıllı telefonlarımızı neredeyse asla yanımızdan ayırmıyoruz, lakin şarj aygıtlarımız her vakit yanımızda bulundurmuyoruz. Bu durum bazen epey değer arz edebiliyor.

Zira telefonlarımızdan bir çok manada faydalanıyoruz. Bu bazen alışveriş, bazen oyun, bazen iş, kimi vakit görüntü izlemek, birçok vakit fotoğraf çekmek, müzik dinlemek, vb aklınıza gelebilecek birçok emelle kullanıyoruz. Dolayısı ile telefonumuzun şarjını süratle tüketiyoruz.

Bu üzere durumlarda arkadaşlarımıza ilişkin farklı telefonların şarj aletlerini kullanmak durumunda kalabiliyoruz.

Farklı şarj aygıtı kullanmak telefona ziyan verir mi?

Farklı bir şarj aygıtı kullanmak, telefonunuzun ziyan görmesine neden olabilir. Şarj aygıtları, muhakkak bir güç çıkışı sağlar ve telefonunuzun pilinin bu güce uygun olarak tasarlanmış olması gerekir. Farklı bir şarj aygıtı kullanarak, telefonunuzun pili ziyan görebilir yahut hatta patlayabilir.

Bunun nedeni, farklı bir şarj aygıtının farklı bir voltaj yahut amper çıkışı sağlaması olabilir. Pil, yanlışsız güç girişi olmadan yanlış biçimde şarj edildiğinde çok ısınabilir yahut şişebilir. Bu da, pilin ömrünü kısaltabilir ve hatta telefonunuzun çalışmasını etkileyebilir.

Ayrıca, farklı bir şarj aygıtı kullanmanın, telefonunuzun şarj mühletini de etkileyebileceğini unutmamak gerekir. Telefonunuzun özgün şarj aygıtı, pilin en süratli ve inançlı biçimde şarj olmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Farklı bir şarj aygıtı kullanmak, şarj müddetinin uzamasına ve pil ömrünün kısalmasına neden olabilir.

Özetle, telefonunuzun yepyeni şarj aygıtını kullanmak en inançlı seçenektir. Şayet orjinal şarj aygıtınız yoksa, telefonunuzun üreticisi tarafından önerilen uyumlu bir şarj aygıtı kullanmak en gerçek seçenek olacaktır. Böylelikle, telefonunuzun pili en süratli ve inançlı halde şarj edilir ve pil ömrü daha uzun olur.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap