Google kapalı sekme için yeni özelliği duyurdu

 Google kapalı sekme için yeni özelliği duyurdu
Okunuyor Google kapalı sekme için yeni özelliği duyurdu

Google Chrome, en çok kullanılan tarayıcıların başında yer alıyor. Kelam konusu tarayıcının kapalı sekme özelliği ise kimi kullanıcılar için hayati kıymete sahip. Saklılığı ve güvenliği önceleyen bu sekme yardımıyla tarama geçmişiniz kayıt altına alınmıyor ve böylelikle internette yapılan taramalara dair rastgele bir ayrıntı bulunmuyor. Şimdilerde ise Google Chrome zımnî sekmeye yönelik yeni bir özellik gündeme geldi.

Google kapalı sekme için yeni özelliği duyurdu

Bu özelliğe nazaran kullanıcılar, artık Google Chrome bâtın sekmesini şifre, parmak izi yahut yüz tanıma üzere güvenlik seçenekleriyle kullanabilecek. Bu şifreleme usulleri sayesinde yabancı şahısların kapalı sekme sayfasına ulaşması engellenirken, güvenlik konusu da bir üst düzeye taşınmış olacak. Hali hazırda iOS işletim sisteminde var olan bu özelliğin Android tarafına da geliyor olması hoş bir ayrıntı. Lakin özelliğin şimdi bütün Android telefonlara gelmediğini de belirtmiş olalım.

Söz konusu şifreleme özelliklerini etkin hale getirmek için yapmanız gereken şey ise Google Chrome’un ayarlar seçeneğinde yer alan saklılık ve güvenlik sekmesine dokunmak ve buradan özelliği açmak olacak. Kelam konusu güncelleme hakkındaki görüş ve fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap