Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

 Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)
Okunuyor Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

Göz kapağı düşüklüğü tıbbi adı ile pitozis olarak biliniyor. Göz kapağı düşüklüğü birçok kişinin karşı karşıya kalmış olduğu bir göz problemidir. Göz kapağı düşüklüğü bulunan kişilerin göz kapakları normal olarak bilinen seviyeden daha aşağıdadır. Göz kapağı düşüklüğü tek gözde olabileceği gibi her iki gözde de olabilir. Bununla birlikte bu problem her yaşta görülebiliyor. Ancak ilerleyen yaşlarda görülme sıklığının daha fazla olduğu gözlenmiştir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 

Göz kapağı düşüklüğü problemi yaşayan kişiler bu sorunun nasıl tedavi edileceği konusunda araştırmalar yapıyorlar. Göz kapağı düşüklüğünün tek tedavisi cerrahi müdahaledir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Kendiliğinden Geçer mi? Nasıl Geçer? 

Göz kapağı düşüklüğü bazı durumlarda doğuştan olabiliyor. Eğer doğuştan gelen bir göz kapağı düşüklüğü durumu varsa bu durumun kendiliğinden düzelmesini beklenmesi mümkün değildir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği günümüz dünyasında en çok tercih edilen ve ilgi gören estetik ameliyatlar arasında yer alıyor. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu ameliyat hem erkek hastalara hem de kadın hastalara uygulanabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği Nedir? 

Göz kapağı estetiği ameliyatı pek çok kişinin duymuş olduğu bir estetik ameliyat türüdür. Bu estetik ameliyatım bir diğer adı ise blefaroplastidir.  Göz kapağı estetiği ameliyatının yapılma amacı ise sarkan göz kapağı derisinin toparlanmasıdır.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri

Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaşın ilerlemesi ile birlikte göz kapaklarında sarkma meydana gelir. Göz kapaklarının elastikiyetini kaybetmesi ile birlikte göz kapağı zamanla sarkar. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler uzman estetik cerrahlara başvurarak göz kapağı estetiği yaptırıyorlar.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır? 

İnsanlar göz kapağı estetiği hangi durumlarda yapılabildiği konusunda araştırmalar yapıyorlar. Bu ameliyat 35 yaşının üzerindeki hem kadın hem de erkekler için yapılabiliyor. Ayrıca 35 yaşın altında olmasına rağmen sağlık anlamında göz kapağı estetiğine ihtiyaç duyan kişiler de bu ameliyatı yaptırabiliyorlar.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli? 

Her ameliyatta olduğu gibi göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında da hekimin tavsiye ettiklerine harfiyyen uymak gereklidir. İlaçların düzenli bir şekilde alınması ve göz çevresi bakımının yapılması hızlı bir iyileşme süreci açısından son derece önemlidir.

Göz Sulanması Nedir? 

Göz sulanması gerek alerjik sebeplerle gerekse farklı nedenlerden dolayı herkesin başına gelebilen bir göz sorunudur.

Göz Sulanması Belirtileri Nelerdir? 

Göz sulanması belirtileri oldukça kolay fark edilir. Göz sulanması durumunda kişinin görmede azalma ve bulanık görme gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığı görülmüştür.

Göz Sulanması Teşhisi Nasıl Konur? 

Göz sulanması bulanık görmeye kızarıklık gözlerde şişlik gibi belirtilerle ortaya çıkar. Böyle durumlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman muhakkak uzman bir hekime başvurmanız gereklidir.

Göz Sulanması Nedenleri Nedir? 

Göz sulanması pek çok farklı nedenle kendini gösterebilir. Göz sulanmasının en baş faktörlerinden birisi alerjik reaksiyonlardır. Ayrıca göze toz kaçması ya da makyaj malzemesi kullanımı da göz sulanması durumuna yol açabilir. Göz sulanması sorununun çözülmesi ve tedavi edilebilmesi için muhakkak uzman bir hekim ile görüşülmelidir.

Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı Neden Olur? 

Gözyaşı kanalı tıkanıklığı ilerleyen yaşa bağlı olarak ya da doğuştan olabilen bir rahatsızlıktır. Ayrıca gözyaşı kanalı tıkanıklığı çeşitli travmalar iltihabı hastalıklar burun ameliyatları nedeni ile de ortaya çıkan bir göz problemidir. Gözyaşı tıkanıklığı rahatsızlığının tedavisi mümkündür. Bu hastalığın teşhisi ve tedavisi için alanında uzman bir hekim ile görüşme sağlanmalıdır.

 

 

 

Yorum Yap
Giriş Yap