Hangi Php Sürümünü Kullanmalıyım?

 Hangi Php Sürümünü Kullanmalıyım?
Okunuyor Hangi Php Sürümünü Kullanmalıyım?

Php sürümünü öğrenebilmek için basit bir php dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Böylelikle hangi sürüm olduğunu öğrenebilmeniz kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Komut istemi ya da terminali kullandığınız takdirde yerel bilgisayarınızda hangi sürümünüzün yüklü olduğunu direkt olarak görebilirsiniz. Hangi php sürümünü kullanmalıyım diyorsanız ilk olarak sürümünüzü öğrenmeniz gerekiyor.

Hangi Php Sürüm Önerilir?

  • Sürümünüz düşük seviyede ise sistemsel olarak çalışma prensibine göre kaç kat yüksek sürümleri tercih edeceğinizi belirlemeniz sizin açınızdan daha faydalı olur.
  • Sürümünü yükseltebilmek için kontrol paneliniz üzerinden bir bağlantıya tıklamanız gerekiyor. Hemen altında bulunan select php versiyon özelliğini tıkladığınız zaman açılan sayfada php versiyonları karşımıza çıkar.
  • Burada versiyonlarının hangisini tercih edecekseniz, yani önceden php sürümünü öğrenip hangisinin sizin açınızdan iyi olacağını karar verdikten sonra tercihinizi yapabilirsiniz.
  • İşlemler kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşir. Herhangi bir zorlayınca yanı yoktur. Yalnızca programlama dili hakkında bilgi birikimine sahip olmanız gerekiyor.

Php Son Sürüm Kaç?

Php mevcut kararlı sürümü 7.3.8’dir. Çoğu paylaşılan barındırma hizmeti sağlayıcısında bu sürüm tercih edilir. Kendi sunucularında kurulu olan php 7.0 sürümü sunulabilir. Fakat php sürümünü kontrol panelinizden değiştirmenize izin verdiği takdirde güncel sürümleri kullanmanız daha doğru olur. Php hangi sürümünü kullanmalıyım? Sürümler güncelleme göster. Aynı zamanda içeriğindeki çalışma sistemine göre de bilgisayardan bilgisayara göre değişkenlik sağlar. Bunun için öncelikle sürümünüzü öğrenip sonrasında açılan sayfadaki versiyonlarından birini seçmeniz gerekiyor.

Yorum Yap
Giriş Yap