İngiltere, kripto dalını düzenlemeyi planlıyor!

 İngiltere, kripto dalını düzenlemeyi planlıyor!
Okunuyor İngiltere, kripto dalını düzenlemeyi planlıyor!

Birleşik Krallık hükümeti, kripto para ünitesi kesimini ana akım finansal hizmetlerin düzenlemesi altına almayı planlıyor. Hazine, 31 Ocak Salı günü, klasik finansa uygun olarak çok çeşitli kripto varlık faaliyetlerini düzenleme tekliflerini açıklayacağını açıkladı.

İngiltere, kripto bölümünü düzenlemeyi planlıyor!

Hareket, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan deVere Group’tan Nigel Green’in CEO’su tarafından memnuniyetle karşılandı. Green, 1 Şubat’ta Finbold ile paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran, güçlü bir düzenleyici çerçevenin yatırımcıları koruyacağını, hatayla gayret edeceğini ve finansal istikrarı bozma riskini azaltacağını belirterek, dijital finansın geleceğinde düzenlemenin kıymetini vurguladı.

“Dijital para ünitelerinin dünyanın en büyük ekonomilerinden birinde ve en sıkı formda düzenlenen pazarlardan birinde düzenleyici çadıra getirilmeye başlandığı haberi, kripto para ünitesinin artık ana akım olduğunu gösteriyor. Yaşı geldi. Güçlü bir düzenleyici çerçeve, yatırımcıları muhafazaya, kabahatle çaba etmeye ve finansal istikrarı bozma mümkünlüğünü azaltmaya yardımcı olacaktır.”

Green, yatırımcıları müdafaanın yanı sıra, düzenlemenin İngiltere’yi kripto para ünitesi ve fintech için global bir merkez olarak konumlandıracağına, işletmeleri çekeceğine ve istihdam yaratacağına inanıyor.

Bunun işletmelerin uzun vadeli düşünüp yatırım yapma itimadını daha da artıracağını belirtiyor.

“Bu atılım, Britanya’nın kripto ve daha genel olarak fintech için global bir merkez olarak daha fazla pozisyonlandırılmasına yardımcı olacak. Tesirli düzenleme onlara uzun vadeli düşünmeleri ve yatırım yapmaları için muhtaçlık duydukları inancı verdiğinden, yarının işletmelerini ve yaratacakları işleri İngiltere’ye çekmeye yardımcı olacaktır.”

İngiltere hükümeti CBDC’ye ilgi gösteriyor

Hükümet ayrıyeten, Green’in kripto para üniteleri için durumu daha da güçlendireceğine inandığı kendi merkez bankası takviyeli dijital para ünitesini ( CBDC ) piyasaya sürmekle ilgilendiğini tabir etti.

deVere Group tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran, 1 milyon £ ila 5 milyon £ ortasında yatırım yapılabilir varlığa sahip yüksek net pahalı müşterilerin %82’si kripto para üniteleri hakkında tavsiye aradı . Green, ayı piyasası yahut 2022’nin ‘kripto kışı’ çözülürken bu ilgi ivmesinin daha da artacağını belirtti. Yıl başından bu yana Bitcoin’in kıymetindeki %40’lık artış da dahil olmak üzere kripto para ünitelerinin son zamanlardaki olumlu performansının yatırımcılar tarafından fark edilmeyeceğini belirtiyor.

CEO, kripto para ünitelerini düzenleme atılımının, dijital para ünitesinin dijital, global, sınırsız, merkezi olmayan ve kurcalamaya güçlü olma dahil olmak üzere temel bedellerine ait artan farkındalığı vurguladığını söyledi. Düzenlemenin kripto kesimini daha da güçlendireceği ve yatırımcılara inanç aşılayacağı ve bunun da uzun vadede fiyatlar üzerinde olumlu bir tesiri olacağı sonucuna vardı.

Sonuç olarak, İngiltere hükümetinin kripto para ünitesi sanayisini düzenleme kararı, ana akım kabul ve güçlü bir düzenleyici çerçeveye yönelik değerli bir adımdır. Hareketin hem yatırımcılara hem de İngiltere iktisadına yarar sağlaması ve ülkeyi kripto para ünitesi ve fintech için global bir merkez olarak konumlandırması bekleniyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap