İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?

 İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?
Okunuyor İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?

Instagram çeşitli özelliklerine getirdiği güncellemelerle birlikte oldukça gelişim gösteren bir uygulamadır. İnstagramda birini kısıtlayınca ne olur?

  • Instagram’da hesap kısıtlama özelliği kısıtlı kişilerin yorumlarını yalnızca siz ve o kişinin görebileceği anlamlarına gelir. Yani onaylayarak bu durumun herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ancak takipçileriniz ya da takip ettiğiniz kişilerden birini kısıtlamanız, gönderilerinize yaptığı yorumların yalnızca siz ve o kişi tarafından görülebilmesine neden olur.
  • Instagram engelleme olayından tamamen farklıdır. Birini engellediğiniz zaman paylaşımlarınıza kesinlikle yorum yapamaz. Fakat kısıtlamada hala sizi takip edebilir ve halen siz de o kişiyi takip edebilirsiniz. Yalnızca gönderilerinize yapılan yorumlar ikiniz arasında görülebilir. Herhangi bir kişi o yorumu göremez.

Instagram’da Mesaj Kısıtlama Ne Demek?

Dünyanın tercih edilen en popüler uygulamalarından İnstagram’da kullanıcılara sunulan diğer bir özellik mesaj kısıtlamadır. Yani birini kısıtladığınız zaman size özel olarak mesaj atamaz. Bu durum engelleme ile aynı etmeni içermez. Engellemede mesaj atamadığınız gibi sizinle irtibata da geçemez. Fakat birini kısıtlamanız mesaj atmasına da kısıtlama geldiği anlamına gelir.

Instagram DM Kısıtlaması Nasıl Kalkar?

Instagram dm kısıtlamasını kaldırabilmek için ayarlar bölümünden bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar bölümüne gidip kısıtlanan kişileri görüp buradaki dm kısıtlamasını kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Kısa bir süreç içerisinde gerçekleşir. Instagram’ın getirdiği yeni bir özelliktir. Çoğu zaman engelleme ile karıştırılır. Fakat kısıtlama ve engelleme tamamen birbirinden ayrı durumlardır.

 

Yorum Yap
Giriş Yap