Instagram’da bu özellik artık kalkıyor! Herkes rahat nefes alacak

 Instagram’da bu özellik artık kalkıyor! Herkes rahat nefes alacak
Okunuyor Instagram’da bu özellik artık kalkıyor! Herkes rahat nefes alacak

Instagram, 2016 yazında paylaşıldıktan 24 saat sonra silinen Hikayeler’i tüm kullanıcılarına sundu. Instagram, bir mühlet evvel de Hikayeler’i gören takipçiler için birinci evvel emojiyle karşılık verme özelliğini getirdi. Akabinde da emojilerle reaksiyon verme işlevini kullanıcılarına sundu.

Sosyal medya platformlarının test ettiği özellikler hakkında paylaşımlar yapan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bir özelliği büsbütün kaldıracağını açıkladı. @alex193a isimli kullanıcının Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre Instagram, Öyküler için emoji ile reaksiyon vermi özelliğini kaldırıyor.

Özellik, geldiğinden beri zati birçok kullanıcı tarafından beğenilmemişti. Zira evvelki emoji ile karşılık verme özelliği kullanıldığı durumlarda karşı tarafın direkt olarak Direkt Mesaj kutusuna düşüyordu. Lakin bu kaldırılacak olan emoji reaksiyon özelliği, Direkt Bildiri yerine yalnızca bildirim olarak gidiyor.

Kullanıcılar, direkt olarak etkileşim sağlayamadığı için yalnızca beğeninin olduğu bir işlevi kullanmak istemiyorlar. Sosyal medya platformu da kullanıcı tecrübesi uygunlaştırmak ismine bu özelliği kaldırmayı düşünüyor. Ancak şimdi bu mevzu üzerinde makul bir çalışma yapmaya başlamadı. Yani şimdi bu husus için rastgele bir katılık yok.

Instagram, ek olarak Mağaza sekmesini de alt menüsünden kaldırdı. Arayüzü kolay hale getirmek için yaptığını açıkladı. Şimdilik Ayarlar kısmına eklediği Mağaza butonunun kalıcı olarak nerede pozisyonlanacağı aşikâr değil. Platform üzerinden alışveriş ve satış yapmak hala devam ediyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap