İnstagramda Canlı Yayın İzleme

 İnstagramda Canlı Yayın İzleme
Okunuyor İnstagramda Canlı Yayın İzleme

Instagram’da canlı yayın izleme işlemi için ınstagram hesabınızın olması gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda ana sayfadaki üst kısımda canlı yazısı bulunur. Canlı yazısının bulunduğu daireye tıkladığınızda herhangi bir kullanıcının canlı yayını izleyebilirsiniz. Instagram’da canlı yayın izlemek için uygulama ya da farklı etmenlere gerek yoktur. Yalnızca ınstagram’a hesabınızın olması yeterlidir.

Telefonda Instagram’da Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram platformu üzerinde yayınlanan yayınları izlemek istediğiniz zaman instagram hesabına giriş yapmanız gerekir.

  • Hemen ana sayfada üst bölümde hikayeler bölümü mevcuttur.
  • Hikayeler bölümünün kişi canlı yayın yapıyorsa dairesi daha koyu renklidir ve hemen kullanıcı adının üstünde de canlı yayın olduğunu görebilirsiniz.
  • Açılan canlı yayın ekranında alt kısmında yer alan canlı yayın logosuna tıkladığınızda telefonda Instagram’dan canlı yayını izleyebilirsiniz.
  • Canlı yayından çıktığınız zaman tekrardan girme işlemi de aynı şekilde gerçekleşir. Açılan hikaye ekranın alt kısmındaki canlı yazısına tıklamanız yeterlidir.

Instagram’da Canlı Yayın Ne Kadar Kalır?

İnstagram’ın getirdiği özellikler her yıl güncelleme gösterir. Güncellemeler kapsama alanı içerisinde 1 saat iken 4 saate çıkarılmıştır. Canlı yayınlar arşivde 30 gün boyunca saklanabilir. 30 gün sonrasında kendiliğinden silinir. Instagram’da canlı yayın bittikten sonra diğer insanların izlemesini istediğiniz zaman normal bir şekilde hikayenize ekleyebilirsiniz. İnsanlar canlı yayınlarınızı bir gün boyunca hikaye özelliği kaldığı için bir gün süre boyunca da izleyebilirler.

 

Yorum Yap
Giriş Yap