İnstagramda Cevrimici Oldugu Nasil Anlasilir?

 İnstagramda Cevrimici Oldugu Nasil Anlasilir?
Okunuyor İnstagramda Cevrimici Oldugu Nasil Anlasilir?

İnstagram’da kullanıcıların aktif ya da diğer bir ifadeyle çevrimiçi olduğunu anlayabilmek için özellik bulunur. İnstagram’da çevrimiçi olduğu nasıl anlaşılır?

  • Herhangi bir fotoğraf ya da farklı bir videoyu İnstagram’daki arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz zaman İnstagram dm bölümü kullanılır.
  • İnstagram dm bölümündeki arkadaşınızın çevrimiçi olduğunu anlayabilmek için profil resminin hemen yanında yeşil bir nokta bulunur.
  • Yeşil bir nokta İnstagram’da aktif olduğunu göstergesidir ve şu anda İnstagram’da olduğunu belirtir. Yeşil nokta yok ise İnstagram’ı kullanmadığı ya da İnstagram’da sildiği anlamlarına gelmez.
  • Yalnızca sizin ona bir gönderi göndermek istediğiniz zaman İnstagram’da aktif olmadığının göstergesidir. Bu detayı karıştırmamak da fayda var.

İnstagram’da Aktif Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Dm kutusu yani mesaj kutunuzda, İnstagram’da mesajlaştığınız arkadaşlarınızın fotoğraflarının hemen yanında yeşil nokta bulunur. Yeşil nokta örneğin 25 dakika önce aktif, dün aktif, görüldü, yazıyor gibi etmenleri içerir. Bu da kullanıcıların en güncel haliyle aktif olup olmadığını anlaya bilmenize yardımcı olur.

İnstagram’da Birinin En Son Ne Zaman Aktif Olduğunu Nasıl Anlarız?

İnstagram direkt mesaj bölümüne girerek kullanıcıların çevrimiçi olduğunda ya da en son ne zaman İnstagram’da bulunduğuna dair etmenleri görebilirsiniz. İnstagram’da ise şu an aktif yazısı görülür. Gün içerisinde İnstagram’a girmiş ise bugün aktifti yazısını görebilirsiniz. Ya da bir saat önce aktifti, 24 saat aktif gibi farklı zaman aralıklarıyla hangi süreç içerisinde online olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Giriş Yap