İnstagramda Dm X Ne Demek?

 İnstagramda Dm X Ne Demek?
Okunuyor İnstagramda Dm X Ne Demek?

Instagram dünyada kullanılan popüler sosyal medya platformları içerisindedir. Milyonlarca kullanıcısı mevcuttur. Gerek kişisel hesabınız, gerekse işyerinize ait hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınız herkese açık ya da gizli olabilir. Bu instagram içerisindeki özelliklere göre değişir. Instagram özellik olarak gerek hikaye, gerek mesaj, gerek gönderi gibi farklı etmenlerde güncelleme yapmaktadır. Bu güncellemeler instagramınızı güncellediğiniz zaman karşınıza çıkar. Instagram’da dm x ne demek? Instagram’da dm almak istemediğiniz zaman dm yanına x ifadesini koyabilirsiniz.

Instagram’da Dm X Ne Anlama Gelir?

  • Instagram’da dm x ne demek? Instagram’da dm x ifadesi örneğin herhangi bir kişiden rahatsız olduğunuz zaman mesaj gelmesini istemiyorsanız bio da böyle bir ifade yazabilirsiniz.
  • Ya da evli, sözlü, nişanlı, sevgilisi olan da karşı cinsten mesaj almak istemediği zaman bio bölümünde bu ifadeyi kullanabilir.
  • Bu mesaj almak istemediğinin bir belirtisidir.
  • Tercihen instagram dm bölümünü kapatarak da direkt olarak mesaj erişimini keser. Ancak böyle bir sistemi tercih etmeyenler için dm x ifadesi kullanılabilir.

Instagram Dm Engeli Nedir?

Instagram’da belirli bir kişiden mesaj almak istemediğiniz de, kişiye mesaj engeli koyabilirsiniz. Yani kısıtlama ya da engelleme yapabilmeniz mümkün. Tamamen engelleyip kişiyle direkt olarak irtibat kesebilirsiniz. Fotoğraflarınızı göremez, size mesaj atamaz. Sizin takipçileriniz ya da takip ettiğiniz kişileri göremez. Profiliniz tamamen o kişiye kapatılmış olur. Fakat kısıtlama, mesaj kısıtlaması olarak gerçekleşebilir.

 

Yorum Yap
Giriş Yap