İnstagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım

 İnstagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım
Okunuyor İnstagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Instagram, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformu. Instagram sistemi bünyesinde farklı özellikler mevcuttur. Burada gönderi paylaşabilir, hikaye paylaşabilir ve sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte mesajlaşabilirsiniz. Oldukça donanımlı bir platform. 7’den 70’e herkesin kullanımındadır. Engelleme özelliği genel olarak herhangi bir kişiden rahatsız olunduğu zaman gerçekleşir.

  • Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız, kullanıcı bölümüne kimin tarafından engellendiğinizi düşünüyorsunuz kullanıcı ismini yazmanız gerekiyor.
  • Herhangi bir profil çıkmadığı zaman engellendiğinizi anlayabilirsiniz.
  • Fakat engelleme ile kısıtlama aynı şey değildir. Karıştırmamak gerekir.

Karşı Tarafın Engellediğini Nasıl Anlarım?

Instagram platformu üzerinde karşı tarafın yani herhangi bir kullanıcının sizi engellediğini anlayabilmek için arama motoruna kullanıcı ismini yazmanız gerekiyor. Kullanıcı ismini yazdıktan sonra diğer kullanıcılar gibi profili gözüküyorsa, sizi engellememiş anlamına gelir. Yani fotoğrafları, takip edilenleri, takipçileri net bir şekilde görebiliyorsanız hala engellenmediğiniz anlamına gelir. Fakat kullanıcı adını yazdıktan sonra kişi görünmüyorsa bu sizi engellediği anlamına gelebilir. Herhangi bir kişiden baktığınızda da o kişinin instagram hesabında engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin profili gözüküyorsa daha net bir şekilde görülebilir.

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Anlayabilirim?

Hesabınızı dondurduğunuz zaman herhangi bir kişi sizin instagram profilinizi göremez. Farklı kişiler tarafından engellendi olarak görülür. Fakat dondurma ile engelleme aynı şey değildir. Instagram üzerinden herhangi bir kişinin sizi engellemesi, o kişinin profilini görememenizle birlikte anlaşılır.

Yorum Yap
Giriş Yap