İnstagramda Hangi Saatte Paylaşım Yapılmalı

 İnstagramda Hangi Saatte Paylaşım Yapılmalı
Okunuyor İnstagramda Hangi Saatte Paylaşım Yapılmalı

İnstagramda hangi saatte paylaşım yapılmalı sorusunun net bir cevabı yoktur. Bunun sebebi kişilerin sahip olduğu takipçilere göre alacağı etkileşimler değişim gösterebilmesidir.

Örneğin bir kişi kişisel bir sayfa yönetiyor ise dilediği süre zarfında paylaşım yapması mümkündür, takipçileri bu gönderileri anasayfalarında görecektir. Ancak bir kişi herkese açık içerikler üretiyor ise İnstagramda hangi saatte paylaşım yapılmalı sorusu ile çok daha fazla ilgilenmektedir. Bunun sebebi bu sayfaların, gönderi paylaştığı zaman beğeni ve yorum alması gerekmesidir. Bu sebeple de kişiler belirli saat aralıklarında, takipçilerinin en aktif olduğu zaman dilimi içerisinde gönderilerini paylaşması kişilerin yararına olacaktır.

Instagram En Çok Hangi Saatlerde Kullanılıyor?

Instagram’ın hangi saatlerde yoğun olarak kullanıldığı net bir şekilde belirlenemez. Bunun sebebi kişilerin hesaplarında bulunan takipçilerin farklılık göstermesidir. Ancak yapılan araştırmalara göre bazı saatler arasında kişiler Instagramı çok daha yoğun kullanmaktadır.

Bu saatleri şu şekilde sıralayabilmek mümkündür;

  • 00 – 09.00
  • 00 – 15.00
  • 00 – 18.00

Instagram Günde Kaç Paylaşım Yapılmalı?

Birçok hesap gün içerisinde bu platforma çeşitli postlar atmaktadır. Sayfalarının etkileşiminin düşmemesi adına günlük belirli bir oranda post atması bu kişiler adına oldukça faydalı bir uygulamadır. Ancak unutulmamalıdır ki kişilerin attığı bu postların belirli bir limiti bulunmaktadır.

Kişiler gün içerisinde 50 adetten daha fazla post paylaşmamalıdır. Bu limite uymayan kişilerin hesapları geçici ya da kalıcı olarak sistem üzerinden engellenebilmektedir. Bunun sebebi ise Instagram sisteminin, bu kişilerin hesaplarını illegal bir hesap olarak görmesinden kaynaklanmaktadır.

Yorum Yap
Giriş Yap