Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor

 Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor
Okunuyor Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor

Sosyal medya devi Meta, Instagram’a yeni bir özellik ekleyeceğini duyurdu. “Instagram Kanalları” ismi verilen bu özellik, içerik oluşturucuların takipçileriyle direkt paylaşabileceği kişisel yahut toplu iletiler içeren yayın kanalları oluşturmalarına imkan tanıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram Kanalları özelliğini şirketin kendi ‘Meta Kanalı’ ile duyurdu. Bu yeni özellik, içerik oluşturucuların en son güncellemelerini, sahne gerisi anlarını ve takipçileriyle paylaşmak istedikleri rastgele bir içeriği Kanallar aracılığıyla paylaşmalarına imkan sağlıyor.

Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor

İçerik oluşturucular, yayın kanallarında sesli iletiler gönderebilecek ve hatta anketler oluşturarak hayran geri bildirimlerini kitleselleştirebilecekler. Takipçiler de içerikler hakkında yorum yapabilecek ve anketlere katılarak oy kullanabilecekler.

Instagram Kanalları özelliği, şimdilik yalnızca birkaç ABD’li içerik oluşturucu tarafından test ediliyor. Lakin, Instagram, önümüzdeki aylarda özelliği tüm kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. İlgilenen içerik oluşturucuları, taşınabilir aygıtlarındaki bekleme listelerine kaydolarak özelliği erken erişim için değerlendirmeye alabilirler. Bu yeni özellik, Instagram’ın daha evvel yayınladığı “Hikayeler” ve “Reels” üzere özelliklerin akabinde, platformun kullanıcıları için sunabileceği bir öbür yeni araç olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu yeni özelliğin öyküler ya da reels kadar başarılı olup olmayacağını vakit gösterecek. Hakikaten bugüne kadar Instagram’ın pek çok teşebbüsünün olduğunu fakat bunlardan çok azının başarılı olarak kabul edildiğini biliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap