Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

 Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek
Okunuyor Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

Instagram, kullanıcıların öykülere ve gönderilere GIF’lerle yorum yapmasına müsaade veren yeni bir özellik tanıttı. Karşılık vermek için kullanılacak olan GIF’ler, GIPHY’den alınacak. Şu anda, Instagram kullanıcıları öykülerine GIF animasyonlu etiketler göndermek için esasen kullanabiliyorlar. GIF özelliğinin yanı sıra, Instagram uygulaması üzerinde daha güzel denetim sunan birtakım özellikler de eklenmiş vaziyette. Bunlar ortasında ‘Sessiz Mod’, ‘İlgilenmiyorum’ düğmesi ve birtakım irili ufaklı yenilikler bulunuyor.

GIF ile cevap vermek için kullanıcılar, aradıkları GIF’in anahtar sözünü ‘Mesaj Gönder’ yahut yorum kutusuna yazıp akabinde beliren GIF simgesine tıklamaları gerekiyor. Arama tabirine nazaran kullanıcılara GIPHY’nin kütüphanesinden bir dizi GIF sunulacak. Özellik kademeli olarak yayınlanıyor ve kısa bir müddet içinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

Instagram, GIPHY’nin kütüphanesinden topladığı GIF’leri kullanarak yorum yapma özelliği ekleyerek, kullanıcıların yaratıcılıklarını arttırmasına ve kendilerini tabir etmelerine imkan sağlıyor. Ayrıyeten Instagram, ‘Sessiz Mod’ özelliği ile kullanıcıların muhakkak saatlerde bildirimleri sessize alarak daha az rahatsız edilmesini sağlıyor. ‘İlgilenmiyorum’ düğmesi ise kullanıcıların ilgi alanlarına uygun olmayan içerikleri engellemelerine yardımcı oluyor.

Instagram, bu özellikleri kullanarak, uygulamanın kullanımını daha eğlenceli ve konforlu hale getirmeyi amaçlıyor. Bu özellikler, Instagram’ın kullanıcıları için her vakit daha yeterli bir tecrübe sunmasına yardımcı olacaktır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap