İşte WhatsApp’taki görülmeyen zımnî tehlike

 İşte WhatsApp’taki görülmeyen zımnî tehlike
Okunuyor İşte WhatsApp’taki görülmeyen zımnî tehlike

WhatsApp uygulamasında güvenlik açıkları önemli bir problemdir. Şayet telefon numaranızı değiştirdiyseniz ve eski numaranızı yeni bir kişi satın almışsa, tüm WhatsApp yazışmalarınız risk altında olabilir. Bu durumda, yeni numara sahibi, eski numara sahibinin tüm sohbetlerine, küme sohbetlerine ve kişi listesine erişebilir.

Bu sorun, kablosuz irtibat operatörlerinin eski müşterilerin telefon numaralarını yine kullanarak yeni müşterilere vermesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, tüm ferdî bilgilerinizin silinmesi ve hesabınızın kapatılması için eski telefon numaranızın WhatsApp hesabınızla ilişkisini kesmeniz gerekmektedir.

İşte WhatsApp’taki görülmeyen zımnî tehlike

Eğer eski numaranızın satıldığını öğrendiyseniz, çabucak WhatsApp hesabınızı silin ve yeni bir hesap açın. Eski hesabınızda bulunan tüm ferdî bilgilerinizi, fotoğraflarınızı, bildirilerinizi ve öbür bilgilerinizi yedekleyin ve akabinde hesabınızı büsbütün silin. Bu formda, yeni numara sahibinin şahsî bilgilerinize erişmesi engellenmiş olacaktır. Aksi taktirde, sizin eski numaranızın yeni sahibi, berbat niyetli bir kişi olması halinde tüm kişisel verilerinizi ele geçirebilir ki bu da herhalde en berbat senaryo olacaktır.

Öte yandan, kullanıcılar ayrıyeten WhatsApp ayarlarından hesap kapalılığını arttırarak hesaplarına ek müdafaa sağlayabilirler. Bu ayarlar, hesabın kimler tarafından görülebileceği, profil resminin kimler tarafından indirilebileceği ve son görülme tarihini kimlerin görebileceği üzere mevzuları içerir. Bu nedenle, kullanıcılar bu ayarları düzenleyerek hesaplarının güvenliğini arttırmayı unutmamalıdırlar.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap