Kar tatili için tarih muhakkak oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir!

 Kar tatili için tarih muhakkak oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir!
Okunuyor Kar tatili için tarih muhakkak oldu! Okullar bu tarihte kapanabilir!

Bu yıl geçtiğimiz yıla kıyasla epey sıcak geçiyor. Hatta birkaç gün öncesine kadar Marmara bölgesinde bahar havası hakimdi. Neyse ki soğuk hava dalgası yavaş yavaş yurdu tesiri altına almaya başladı. Pekala önümüzdeki süreçte bizleri nasıl bir senaryo bekliyor?

Meteoroloji uzmanları, önümüzdeki süreçte kar yağışının tüm ülkeyi tesiri altına alacağını belirtiyorlar. Hatta birtakım bölgelerde okullar açılmadan da kapanabilir. Zira 5 Şubat itibariyle şiddetli bir kar yağışının gelmesi bekleniyor.

Kar tatili için tarih aşikâr oldu! Okullar açılmadan kapanabilir!

Elbette bu noktada İstanbul’daki kar yağışı merak ediliyor olabilir. Son raporlara nazaran İstanbul’da da kar yağacak. Ancak kar kalınlığı 5cm’i geçmeyecek. Yani bu kar tatile sebep olur mu kestirmek biraz güç. Dilerseniz hangi kentte kaç santimlik kar beklendiğine dair haritayı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere ülkenin doğusu ile iç kısımların kar kalınlıkları yarım metreye ulaşacak. Hatta kimi yerlerde 1 metreye yaklaşacak. Hasebiyle bu bölgelerde okulların tatil edilmesi mümkün. Tabi ki her kentte İstanbul’da olduğu üzere sık sık kar tatili verilmediğini de hatırlatmamız gerekiyor.

Elbette kar tatili eğitim aksaması manasına da geliyor. Sizce 5cm’lik kar ile İstanbul’da tatil olmalı mı? Bu kar trafiği etkileyip, öğrencilerin okullarına ulaşmasını zorlaştırabilir mi?

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap