Karın Germe Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

 Karın Germe Uygulama Yöntemleri Nelerdir?
Okunuyor Karın Germe Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction uygulaması, bölgesel olarak zayıflayamayan ve fazla olan yağlardan kurtulmak için başvurulan bir estetik uygulamasıdır. Vücudun belli başlı bazı bölgelerinde yağ birikimi meydana gelmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kadınlar ise tedavi yöntemlerini merak ediyor. Tedavi edilmesi mümkün olan bir durumdur.

Bir zayıflama uygulama gibi gözükse de aslında öyle değildir. Bir vücut şekillendirme ve fazla yağlardan kurtulmak için kullanılan bir uygulamadır. Yağ hücrelerini azaltmak için başvurulan liposuction uygulaması, son dönemlerde sıkça başvurulan bir güzellik uygulaması haline gelmiştir.

Liposuction Nedir?

İnatçı bölgelerde oluşan yağlanma, spor ve diyetle giderilmemesi gibi durumlarda devreye giren bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamayı yaptırmadan önce uzman doktorlar tarafından ön muayene olması gerekir. Hasta, tedavi için uygunsa ve herhangi bir sağlık sorunu yoksa tedaviye başlanır. Vücut hatlarını belirginleştirmek ve fazla yağlardan kurtulmaya yardımcı olur.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Diyet ve sporla giderilemeyen bölgesel yağlanmalardan kurtulmak gibi durumlarda yapılan bir uygulamadır. Sadece kadınların başvurduğu bir uygulama gibi gözüken liposuction, erkeklerinde soklıkla başvurduğu bir uygulamadır.

18 yaşından büyük her birey yaptırabilir. Hiçbir sakıncası yoktur. Ancak uzman doktorlar tarafından yapılmaması gibi durumlarda bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Bunun için iyi bir araştırma yapmak yeterli olacaktır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Islak, ultrasonik ve lazer gibi üç yöntemi bulunuyor. Kişiye uygulanacak olan yönteme, uzman doktor tarafından karar verilir. Hastada herhangi bir sağlık sorunu yok ise ameliyat gerçekleştirilir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan sonra işlemin daha kalıcı ve olumlu sonuçlar almak için yapılması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Hastaya, ameliyattan sonra korse giydirilir. Hasta bu korseyi 2 hafta boyunca kullanması gerekir. Vücut şeklini korumak ve kalıcı hale gelmesi için şekerli ve hamur işlerinden uzak durulmalıdır. Daha çok protein ağırlıklı, sebze ve meyve içeren diyetler yapılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat yapılmadan önce hasta, doktor tarafından detaylı bir ön muayyene alınır. Karnın alt kısmında enine uzanan bir kesti ve göbek deliği çevresinde bir diğer kesi yapılmasına karın germe ameliyatı denir. Bu kesiler çok büyük değildir. Meydana gelen sarkık deri alınır. Ardından göbek deliğinin üstünde kalan deri, aşağı doğru kontrollü bir şekilde gerdirilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe ameliyatı için 18 yaşından büyük olmak yeterli olacaktır. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanır. Bazı nedenlere bağlı olarak vücutta bazı sarkmalar görülür. Bu sarkmalardan şikayetçi olan kişilere uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Ameliyat sonrası hasta ağır kaldırmamalı, beslenmeye dikkat etmelidir. Hastaya giydirilen korse ise 2 hafta boyunca kullanılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 1,5-2 saat sürmektedir. 3-4 gün sonra hasta duş alabilir. Hasta rutin hayatına dönmesi için ise 8-9 hafta dinlenmesi gerekir.

Annelik Estetiği Nedir?

Fiziksel özelliklerin değişmesi, bazı nedenlere bağlı olarak görülebilir. Gebelik döneminde ve sonrasında kadınlarda ciddi değişimler görülür. Bu değişimler kadınları psikolojik açıdan olumsuz etkileyebiliyor. Bu gibi durumlarda annelik estetikleri devreye giriyor.

Annelik Estetiği Kimlere Uygundur?

Uzman cerrahlar tarafından yapılan annelik estetiği uygulaması, gebelik döneminden sonra kadınlarda görülen fiziksel değişimleri tedavi etmek için doğru bir uygulamadır. Kadınların doğumdan sonra, sık sık başvurduğu bir uygulamadır.

Annelik Estetiği Sonrasında İyileşme Nasıl Olur?

Diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi bu uygulamada da iyileşme süreci bulunuyor. Bu durum kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Ancak bir iyileşme süresi vermek gerekirse bu 3 ay olabilir.

Annelik Estetiği Hangi Operasyonları İçerir?

Gebelikten sonra vücutta meydana gelen sarkmaları tedavi etmek için annelik estetik uygulamaları mevcut. Bu estetik operasyonları; meme dikleştirme, meme büyütme, bölgesel zayıflama ve labioplasti şeklindedir.

Yorum Yap
Giriş Yap