Kripto piyasa kıymeti bir günde 40 milyar dolar kaybetti!

 Kripto piyasa kıymeti bir günde 40 milyar dolar kaybetti!
Okunuyor Kripto piyasa kıymeti bir günde 40 milyar dolar kaybetti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’nun ( SEC ) son aksiyonlarıyla ilgili kripto para ünitesi sanayisinde tasalar arttıkça, global piyasa kapitalizasyonu tek bir günde 40 milyar doların üzerinde kayıp kaydetti.

Kripto piyasa pahası bir günde 40 milyar dolar kaybetti!

10 Şubat’ta alınan en son CoinMarketCap datalarına nazaran, son 24 saat içinde global kripto piyasası bedeli 1,063 trilyon dolardan 1,02 trilyon dolara düştü, bu da bir günde 43 milyar dolar yahut %4,2’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Toplam 24 saatlik kripto piyasa bedeli. Kaynak: CoinMarketCap

Yürütme yoluyla düzenlemenin sonuçları

Kripto piyasası kıymetinden büyük çıkışlar, kripto ticaret platformu Kraken’in ABD’deki staking hizmetlerini kapatmayı ve kripto borsasını kayıt dışı menkul değerler satmakla suçlayan SEC ile suçlamaları karşılamak için 30 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etmesinden sonra geldi.

İlginç bir formda, SEC Komiseri Hester Pierce, “yükselmekte olan bir bölümde kanunların ne olduğunu insanlara anlatmak için yaptırım uygulamalarını kullanmanın tesirli yahut adil bir düzenleme yolu olmadığını” öne sürerek Kraken’e karşı yürütülen hareketler konusunda kendi kurumunu alenen patlattı. Belirttiği üzere:

“Bugün SEC, Kraken’in staking programını kapattı ve bunu yatırımcılar için bir kar olarak saydı. Katılmıyorum ve bu nedenle karşı çıkıyorum.”

Bu ortada, fiyatı gün içinde %3,86 düşen amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı Bitcoin ( BTC ) ve piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (Ethereum) dahil olmak üzere piyasadaki birden fazla kripto para ünitesi çaba ediyor. Günlük grafiğinde %5,38 kayıp yazan ETH ).

Bitcoin 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, son düşüşler kısmen, kripto pazarına, on yıldan fazla bir mühlet sonra hizmetlerini sona erdiren, eşler ortası Bitcoin değişimi olan LocalBitcoins biçimindeki bir diğer darbeye de bağlanabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap