LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

 LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!
Okunuyor LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

Kripto para piyasasına son darbede, eşler ortası bir Bitcoin ( BTC ) değişimi ve bireylerin kesime girmesi için bir kapı misyonu gören birinci kripto ticaret platformlarından biri olan LocalBitcoins, faaliyetlerini durduracağını duyurdu.

LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

Olduğu üzere, kripto borsası, 9 Şubat’ta yayınlanan hizmet kapatma duyurusuna nazaran, halkı Bitcoin alım satım hizmetini artık sağlayamayacağını bildirdi ve tüm müşterileri paralarını evvel LocalBitcoins’ten sonra da LocalBitcoins cüzdanlarından çekmeye çağırdı.

Başlangıçta Bring Bitcoin Everywhere sloganı altında kurulan ve dünya çapında finansal iştiraki artırma misyonuyla çalışan LocalBitcoins’in ardındaki takım, son on yılda elde ettiği başarılardan gurur duyduğunu söz etti:

“Aslen LocalBitcoins, Bitcoin’i Her Yere Getirmek ve global finansal iştiraki sağlamak için kuruldu. Bu misyonu 10 yılı aşkın bir müddettir onurlandırdık ve sadık topluluğumuz olan hepinizle birlikte başardıklarımızdan gurur duyuyoruz.”

Borsa, hizmetinin durdurulmasının arkasındaki sebep olarak, tüm gayretlerine karşın üstesinden gelemediği “sürmekte olan çok soğuk kripto kışı sırasındaki zorlukları” vurguladı.

Hizmet kapatma vakit çizelgesi

Duyuruda detaylı olarak açıklanan vakit çizelgesine nazaran, kripto ticaret platformu 9 Şubat’tan itibaren yeni kayıtları askıya alıyor, akabinde LocalBitcoins’te ticaret ve LocalBitcoins cüzdanının kullanımı askıya alınıyor (birinin fonlarının çekilmesi hariç).

17 Şubat’tan sonra, “LocalBitcoins müşterileri sadece Bitcoin’lerini çekmek için oturum açabilecek” zira “ticaret ve cüzdan hizmetleri bu noktada artık kullanılamayacak.” Borsa ayrıyeten, kullanıcılarının paralarını çekebilecekleri 12 aylık bir mühlet belirledi ve onları “daha erken çekilmeye devam etmeleri” için teşvik etti.

Bu, CEO’su Sebastian Sonntag’ın 2021’de platformun ayda 135.000’den fazla yeni kullanıcı kaydettiğini ve o sırada günde 4.000 ila 5.000 yeni iştirakçiyi ağırladığını belirttiği, bir vakitler başkan olan eşler ortası Bitcoin değişimi için şaşırtan bir değişiklik.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap