Mark Zuckerberg’in ısrarı, Meta’yı iflasa sürükleyebilir

 Mark Zuckerberg’in ısrarı, Meta’yı iflasa sürükleyebilir
Okunuyor Mark Zuckerberg’in ısrarı, Meta’yı iflasa sürükleyebilir

Meta’nın sanal gerçeklik ve metaverse kısmı olan Reality Labs, son iki yıl içinde metaverse nedeniyle 26 milyar dolar hatta kimi kaynaklara nazaran bu meblağdan bile daha fazla para kaybetti. Şirketin son 4. çeyrek sonuçları, metaverse için ne kadar harcadığı ve tabi kaybettiği hakkında kıymetli bilgiler sunuyor. Reality Labs, 2020’nin ortalarından 2022 sonuna kadar ardışık birkaç çeyrekte milyarlarca dolarlık ziyanla karşı karşıya kaldı ve Zuckerberg’in açıklamaları, bu agresif yatırımın yavaşlamayacağını gösteriyor.

Pazarın en büyük şirketlerinden biri olan Meta, geçtiğimiz yıllarda metaverse konsepti üzerine ağırlaşmıştı. Lakin, Reality Labs’ın kayıpları, metaverse fikrine olan itimadı sarstı. Bununla birlikte, şirket CEO’su Mark Zuckerberg, bu alanda yapılan yatırımların sürdürülebilirliğinden ve ehemmiyetinden bahsetmeye devam ediyor.

Mark Zuckerberg’in ısrarı, Meta’yı iflasa sürükleyebilir

Bazı analistler, metaverse’nin geleceğinin parlak olmadığını düşünüyor. Bununla birlikte, başkaları, metaverse’nin geleceğinin dijital dünya ve insan etkileşiminde yeni bir çağ başlatabileceğine inanıyor. Öte yandan, Meta üzere şirketler, hala metaverse alanında büyük yatırımlar yapmaya devam ediyorlar olsa da birçokları da artık frene basmış ve bu alandaki yatırımlarını azaltmaya başlamış durudalar.

Sonuç olarak, Meta ve Reality Labs, metaverse için agresif bir formda yatırım yaparken, kayıplarına devam ediyorlar. Lakin, bu alanda yapılan yatırımların sürdürülebilirliği ve metaverse’nin geleceği hala tartışma konusu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap