Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisi Nasıl Kapatılır?

 Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisi Nasıl Kapatılır?
Okunuyor Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisini Kapatma

Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger’da Okundu (Görüldü) Bilgisi Nasıl Kapatılır? Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’da okundu bilgisi nasıl kapatılır konusu büyük merak uyandırıyor.

Facebook her ne kadar günümüzde geçmişte ki ihtişamını devam ettiremese de şuan itibari ile dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olarak dikkat çekiyor. Birçok kişi Facebook kullanıcıları ile iletişim kurmak için Facebook Messenger uygulamasını kullanıyor. Fakat son dönemde insanlar cevap vermek istemedikleri kullanıcılar için okundu bilgisi özelliğini devre dışı bırakmak istiyor. Çünkü karşı taraf okundu bilgisini gördüğünde mesaj yolladığı kişinin iletisini okuduğunu öğrenmiş oluyor. Oysa bazı durumda kullanıcılar cevap vermemek adına okundu bilgisinin devre dışı kalmasını talep ediyor. Uygulama üzerinde yapacağınız bazı ayarlamalar sayesinde size gönderilen mesajı okusanız bile karşı tarafa okundu bilgisi ulaşmıyor. Buda Facebook kullanıcılarına çok daha büyük bir özgürlük alanı sunuyor.

Facebook Messenger Okundu (Görüldü) Bilgisi Kapatma İşlemi

Facebook tarafından geliştirilen Facebook Messenger uygulaması büyük beğeni toplamıştı. Fakat bu uygulama ile ilgili en önemli eksik ise WhatsApp ve İnstagram ’da olduğu gibi basit birkaç ayar ile okundu bilgisini kapatma imkanı sunmaması oluyor. Son dönemde yapılan bir değişiklik ile sadece bilgisayar üzerinden ve eklenti kurularak bu özellik devre dışı bırakılabiliyor. Fakat günümüzde mobil uygulama bu kadar yaygın iken ne yazık ki henüz uygulama üzerinden ayarlar kısmında Facebook Messenger okundu bilgisi kapatma işlemi yapılamıyor. 2021 yılı içerisinde Facebook Messenger mobil uygulaması içinde böyle bir güncellemenin yayımlanacağı ifade ediliyor.

Günümüzde sadece bilgisayarlar için eklenti kurularak gerçekleştirilen Facebook Messenger okundu bilgisi kapatma işlemi ise şu şekilde gerçekleşiyor;

Bunun için ilk öncelikli olarak Ghost for Chat eklentisini bilgisayarınıza indirmeniz ve daha sonra aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu eklenti Chrome uyumlu olduğundan Google Chrome üzerinden sorunsuz bir şekilde indirebilir ve eklentiyi aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu eklenti üzerinden sorunsuz ve son derece pratik bir şekilde Facebook Messenger okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Mobil cihazlar için bu konu ile ilgili güncelleme yapılana dek ise yapabileceğiniz tek çözüm yolu profilinizi çevrimdışı konuma getirmek oluyor.

Yorum Yap
Giriş Yap