Meta CEO’sunun ferdî güvenliği için milyonlarca lira harcanıyor

 Meta CEO’sunun ferdî güvenliği için milyonlarca lira harcanıyor
Okunuyor Meta CEO’sunun ferdî güvenliği için milyonlarca lira harcanıyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2023’ün “Verimlilik Yılı” olacağını söylese de, şirketten aldığı şahsî güvenlik için verilen harcama limiti, 4 milyon dolar artacak. Meta, düzenleyici bir bildirimde, Mark Zuckerberg’in “Meta’nın kurucusu, lideri ve CEO’su olarak durumundan doğan makul güvenlik tehditleri nedeniyle güvenliğe yönelik telaşları ele almak için” ferdî güvenlik harcama limitine hak kazandığını belirtiyor. 2018’den bu yana bu limit yılda 10 milyon dolar olarak uygulanıyordu, lakin bu yıl paket meblağı 14 milyon dolara yükseltilecek.

Bu para, Zuckerberg ve ailesini inançta tutmak için “ek işçi, ekipman, hizmetler, konut iyileştirmeleri yahut başka güvenlikle ilgili maliyetleri” ödemek için kullanılıyor. Yapılan açıklamada ayrıyeten Zuckerberg’in sırf 1 dolar maaş aldığını, prim ödemeleri, pay mükafatları yahut öteki teşvik fiyatları almadığı da belirtiliyor.

Meta CEO’sunun ferdî güvenliği için milyonlarca lira harcanıyor

Ancak, Business Standard’ın söylediği üzere bu, Meta’nın CEO’nun güvenliği için harcayacağı toplam ölçüye eşit değil. Geçtiğimiz yıl Meta, 10 milyon dolarlık harcama limitinin üzerine 16.8 milyon dolar daha güvenlikle ilgili masraf yaparak toplamda 26.8 milyon dolara ulaştı.

2020 yılında, Mark Zuckerberg, Meta’yı Facebook’tan ayrıştırdı ve şirketi büyük bir yine yapılanmaya soktu. Şirket ismini değiştirerek Meta’yı kurdu ve metaverse hizmetleri sunma konusunda büyük planlar açıkladı. Zuckerberg, bu yılın sonuna kadar 10.000 kişiyi işe alacaklarını ve gelecekte 100.000 kişinin bu alanda çalışacağını umuyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap