Meta, fiyatlı toplumsal medya projesinin ayrıntılarını açıkladı

 Meta, fiyatlı toplumsal medya projesinin ayrıntılarını açıkladı
Okunuyor Meta, fiyatlı toplumsal medya projesinin ayrıntılarını açıkladı

Sosyal medya devi Meta, Facebook ve Instagram platformlarında mavi tik sahibi olmak isteyenlere aylık abonelik hizmeti sunmaya başladı. Meta Verified ismi verilen bu sistem, kullanıcıların hesaplarının doğrulanmasını ve böylelikle daha fazla takipçi kazanmasını sağlayacak. Pilot olarak Avusturalya ve Yeni Zelanda’da başlayan Meta Verified, yıl içinde öbür ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Sistemi kullanmak isteyenler, web ve taşınabilir aygıtlar üzerinden aylık 11.99$ ve 14.99$ fiyat ödeyerek Meta Verified aboneliği alabilecekler. Fakat abonelik için 18 yaşını doldurmuş olmak ve kimlik kartını müşteri hizmetlerine sunmak gerekiyor.

Meta Verified aboneliği alan kullanıcılar, hesaplarında mavi tik işaretiyle birlikte özel etiketler kullanarak Reels ve Öykü görüntülerinde da ayrıcalıklara sahip olacaklar. Lakin Twitter’daki üzere bir avantaj kataloğu sunulmuyor.

Meta, fiyatlı toplumsal medya projesinin ayrıntılarını açıkladı

Meta Verified sistemi, Twitter’ın mavi tik aboneliği sistemine benzerlik gösteriyor. Twitter, 2021 yılında abonelik karşılığında mavi tik verme uygulamasını başlatmıştı. Mavi tik, bir hesabın gerçek olduğunu ve doğrulanmış bir hesap olduğunu gösterir.

Son yıllarda, sosyal medya platformları doğrulanmış hesaplar ve mavi tik işaretleri üzere özellikler sunarak kullanıcılar ortasında daha fazla itimat yaratmaya çalışıyorlar. Bu özellikler, uydurma hesaplar ve dolandırıcılık teşebbüslerinin önüne geçmek için de kullanılıyor.

Meta Verified sistemiyle ilgili kullanıcıların merakla beklediği bir öteki soru ise, bu yeni hizmetin popülerlik yarışında bir fark yaratacak olup olmayacağı. Lakin, toplumsal medya platformlarında mavi tik işareti ve doğrulanmış hesapların ehemmiyetinin artmasıyla birlikte, bu hizmetin kıymetli bir yer edineceği kesin.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap