Meta inadından vazgeçmiyor! Artık onların peşine düştü

 Meta inadından vazgeçmiyor! Artık onların peşine düştü
Okunuyor Meta inadından vazgeçmiyor! Artık onların peşine düştü

Dünyanın en büyük toplumsal medya şirketi Meta, metaverse alanındaki çalışmalarının bir kesimi olarak yeni satın alımlar da gerçekleştiriyor. Kısa bir mühlet evvel Meta’nın bir satın alımına FTC karşı çıkarken, dava sonucu muhakkak oldu.

Meta bir adım daha yaklaştı

ABD bölge yargıcının Federal Ticaret Komisyonu’nun önerilen satın alma sürecini engelleme talebini reddetmesinin akabinde Meta, sanal gerçeklik şirketi Within Unlimited’ı satın almaya bir adım daha yaklaştı.

Mahkemenin vermiş olduğu bu karar Meta için bir zafer manası taşıyor. Yargıç şirkete muahedeyi bir hafta boyunca kapatmaktan kaçınma talimatı verdi. Bununla birlikte yargıç FTC’ye karara itiraz edip etmemeye karar vermesi için de müddet tanıdı.

Şirketin satın almak için teklif verdiği Within Unlimited, popüler VR-fitness uygulaması olan Supernatural’in üreticisi olarak dikkat çekmişti. Bir yıldan uzun bir müddettir Meta, başarılı toplumsal medya platformlarının yanında metaverse alanında ilerleme kararı almıştı.

Küçük şirketlerin peşine düştüler

VR başlık konusunda rakiplerinin bir epey ilerisinde olan Meta, tüketicileri kendi uygulama paketine çekmek için çaba etmeye devam ediyor. Son olarak geçmiş periyotta WhatsApp üzere şirketlerde olduğu üzere Meta, kıymetli teknolojilere sahip olan daha küçük şirketleri satın alarak güçlenmeyi sürdürmek istiyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap