Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını geri yükledi

 Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını geri yükledi
Okunuyor Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını geri yükledi

Şirket daha evvel bahisle ilgili “tekrarlanan cürümleri caydırmak” için bu hesaplara ekstra “yasaklar” uygulayacağını söylemişti.

Twitter ve öteki hizmetler üzere Meta da, Capitol Hill ayaklanmasına katılanları övdükten sonra Ocak 2021’de Trump’ı tüm platformlarından kovmuştu. Şirket, hesabı süresiz olarak askıya almadan evvel iki siyaset ihlali nedeniyle hesapları başlangıçta 24 saatliğine kilitlemişti. Meta’nın Nezaret Heyeti da yasağın ele alınma formunu eleştirenler ortasında yer almıştı.

Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını geri yükledi

Şirket daha sonra Trump’ın hesaplarının iki yıl mühletle askıda kalacağını ve akabinde durumu tekrar değerlendireceğini söylemişti. Ocak ayı sonlarında ise Meta’nın hesaplarını geri yüklemesi için zorladığı bildirildikten kısa bir mühlet sonra, Trump’ın yakında platformlara yine erişim sağlayacağı ortaya çıkmıştı.

Üçüncü defa Beyaz Saray’a aday olan Trump hesapların geri verilmesinin ardındanher iki platformda da hiçbir şey yayınlamadı. Trump’ın halihazırda bir “Özgür konuşma” uygulaması olan Truth Social ile bir mutabakatı bulunuyor. Bu mutabakata nazaran Trump toplumsal medya gönderilerini evvel orada paylaşmak zorunda ve en az altı saat boyunca diğer hiçbir yerde paylaşamıyor. Twitter, Trump’ın hesabını geçen yılın sonlarında geri vermişti lakin Trump bir vakitler en sevdiği toplumsal medya platformuna da şimdi geri dönmedi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap