Microsoft, Bing AI sohbet botununu taşınabilir uygulamalara ve Skype’a getiriyor

 Microsoft, Bing AI sohbet botununu taşınabilir uygulamalara ve Skype’a getiriyor
Okunuyor Microsoft, Bing AI sohbet botununu taşınabilir uygulamalara ve Skype’a getiriyor

Şimdiye kadar, chatbot’a erişmenin tek yolu Edge masaüstü tarayıcısıydı. Lakin Microsoft artık bunu daha fazla eser, hizmet ve aygıta getiriyor.

Bugünden itibaren, Microsoft hesapları aracılığıyla sohbet robotuna erişimi olanlar, onu Android ve iOS için Edge ve Bing taşınabilir uygulamalarında da kullanabilecek. Birebir ismi taşıyan taşınabilir uygulamanın altındaki Bing düğmesine dokunduğunuzda bir sohbet oturumu başlatılır. Edge taşınabilir uygulamasında, sohbet robotunu ana sayfadan başlatabilirsiniz.

Bunun da ötesinde artık Skype’ta da sohbet robotunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar robotla teğe bir sohbet edebilir yahut onu bir küme sohbetine ekleyebilir.

Microsoft, Bing AI sohbet botununu taşınabilir uygulamalara ve Skype’a getiriyor

Bir seyahat planlamanıza yardımcı olması ve herkesin tıpkı anda teklifleri görmesini sağlamak için chatbot’u kullanabilir yahut ondan bir aktörün son on yılda hangi sinemalarda oynadığını netleştirmesini isteyerek bir tartışmayı sonlandırabilirsiniz. Robot ayrıyeten bilgileri 100’den fazla lisan ortasında da çevirebilir.

Ayrıca artık Chatbot’u kullanmanın öbür bir yolu daha var. Microsoft, hem taşınabilir hem de masaüstünde robota ses denetimi ekledi.

Microsoft, chatbot’u Teams üzere öteki uygulamalara da getirebileceğini (ve muhtemelen getireceğini) belirtiyor. Bununla birlikte, daha fazla insanın kullanımına sunulmasından sonra birkaç ufak pürüzle de karşılaşan chatbot’ta hala ince ayar yapıldığını da söyledi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap