• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Microsoft Bing ChatGPT ile Google’ı tahtından indirmek için hazırlıklarını tamamlıyor

Microsoft Bing ChatGPT ile Google’ı tahtından indirmek için hazırlıklarını tamamlıyor

 Microsoft Bing ChatGPT ile Google’ı tahtından indirmek için hazırlıklarını tamamlıyor
Okunuyor Microsoft Bing ChatGPT ile Google’ı tahtından indirmek için hazırlıklarını tamamlıyor

Google hem Chrome tarayıcısıyla hem de arama motoruyla dünyanın en kıymetli internet hizmeti şirketlerinden biri hatta tahminen de birincisi. Bugüne kadar her alanda olduğu üzere arama motoru pazarında da karşısına birçok rakip çıkmasına karşın hepsini alt etmeyi başaran Google’ın işi bu kere her zamankinden daha güç.

Aslında Google’ın karşısındaki rakibi olan Bing, şirketin daha evvelce çok net bir biçimde yenip yolundan çektiği bir isim. Lakin Microsoft rövanş istiyor ve bunu rövanşa da ChatGPT ile katılmayı planlıyor. Son vakitlerin en tanınan programlarından biri olan ve yapay zeka temelli yapısı sayesinde kısa müddette 100 milyon fazla müddet tarafından kullanılan ChatGPT, artık tüm kabiliyetini Bing arama motoru için kullanılacak.

Microsoft Bing ChatGPT ile Google’ı tahtından indirmek için hazırlıklarını tamamlıyor

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler, Microsoft’un ChatGPT’ye çok kıymetli boyutlarda yatırım yaptığını gösteriyordu. İşte bugün ortaya çıkan yeni sızıntılar, bu durumun çoktan argüman kademesini geçtiğini gösteriyor.

Microsoft’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere nazaran, ChatGPT’den güç alacak olan yeni Bing Mart ayında karşımıza çıkacak. Sızıntılardan da net bir biçimde anlaşıldığı üzere, yeni Bing sürümünde kullanıcılar istedikleri vakit tek tıkla ChatGPT kısmına geçiş yapıp burada sorularının karşılıklarını daha gerçekçi ve tek bir karşılık halinde alabilecekler. Bu da Google’ın onlarca sayfada sunduğu bilgilerin tek bir paragrafa sığdırılması manasına geliyor ki, işte pazar da tam olarak bu yüzden karışacak. Bakalım önümüzdeki günler bizlere bu bahiste ne üzere yenilikler getirecek.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap