• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Bing’in AI sohbet araçlarına koyduğu birtakım sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Microsoft, Bing’in AI sohbet araçlarına koyduğu birtakım sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

 Microsoft, Bing’in AI sohbet araçlarına koyduğu birtakım sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor
Okunuyor Microsoft, Bing’in AI sohbet araçlarına koyduğu birtakım sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Şirket artık uzun sohbetleri geri yükleyeceğini söylüyor ve sohbetleri oturum başına (beşten) altı cinse ve günde (50’den) 60 sohbete genişleteceğini bildiriyor. Microsoft, günlük hududun yakında 100 sohbete çıkacağını ve olağan aramaların artık bu toplama dahil edilmeyeceğini de söylüyor. Bununla birlikte, uzun konuşmalar geri döndüğünde çok fazla hasar beklemeyin: Microsoft onları “sorumlu bir şekilde” geri getirmek istiyor.

Teknoloji devi, Bing’in AI’sının yaklaşan bir test ile “kesin” (daha kısa ve hususla daha alakalı yanıtlar), “yaratıcı” (daha uzun) yahut “dengeli” bir ton seçmenize müsaade vermeye hazırlanıyor. Sırf gerçek yanıtlarla ilgileniyorsanız artık onlara ulaşmak için çok fazla metin okumak zorunda kalmayacaksınız.

Microsoft, Bing’in AI sohbet araçlarına koyduğu birtakım sınırlamaları kaldırmaya hazırlanıyor

Windows Central’ın belirttiği üzere, araştırmacı Dr. Gary Marcus ve Nomic Lider Yardımcısı Ben Schmidt, dört ay evvel Hindistan’da Bing sohbet robotunun (kod ismi “Sidney”) herkese açık testlerinin uzun oturumlarda garip sonuçlar verdiğini keşfettiler. Microsoft ise en son blog gönderisinde mevzuyla ilgili olarak mevcut ön izlemenin dahili testlerde ortaya çıkmayan “alışılmadık kullanım durumlarını” yakalama gayeli olduğunu söylüyor.

Microsoft daha evvel, insanların Bing AI’nın daha uzun sohbetlerini cümbüş olarak kullanabileceğini iddia edemediklerini söylemişti. Artık planlanan daha belgisiz hudutlar, şirketin dediği üzere, botun garip istikametlere gitmesini önleyen güvenlik tedbirleriyle bu sohbetler lehine “geri bildirim” ortasında bir istikrar kurma teşebbüsü üzere görünüyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap