• Ana Sayfa
  • Seo
  • Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

 Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir
Okunuyor Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft, ‘Phoenix’ projesi kapsamında Edge tarayıcısının büsbütün yenilenmesi üzerinde çalışıyor. Lakin öncesinde, inançlı bir ortamda sıkıntısız bir tarama tecrübesi için tonlarca yararlı yeni özellik alabiliriz. Çevrimiçi varlığınızı, karmaşık bir şifre seçerek inançta tutabilirsiniz. Şayet bunu sıkıntı buluyorsanız, Microsoft artık size yardımcı olacak.

Microsoft, Edge tarayıcısında şifrenizi yazarken şifrenin kırılma zorluğu düzeyini görüntüleyecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Birçok web sitesi, makûs niyetli şahıslar tarafından kırılması güç güçlü bir şifre seçmelerine yardımcı olmak için şifre gücü göstergeleri sunar. Lakin, Edge’in yerleşik şifre göstergesi, kaydolduğunuz her web sitesinde şifre zorluk düzeylerinin görüntülenmesini sağlar.

Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft Edge’in yerleşik şifre göstergesi, Zayıf, Orta ve Kuvvetli olmak üzere üç zorluk düzeyini görüntüleyecek. Bu göstergelerin isimleri aslında kendilerini anlatıyor. Şifre göstergesi ölçütünde Kuvvetli düzeyine ulaşmayı her vakit hedeflemelisiniz, zira bu, makus niyetli bireylerin şifrenizi kırmak için zorlanacakları manasına gelir.

Şifrenizin zorluk düzeyinin yanı sıra, Edge, yazmaya başlamadan evvel size güçlü bir şifre oluşturacak bir teklif sunacaktır. Lakin aklınızda rastgele bir şey varsa, öneriyi yok sayabilir ve kendiniz gereğince güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz. Güçlü bir şifre oluşturmak için uzun tutun ve özel karakterler kullanın.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap