Milyonerlerin %82’si kripto hakkında tavsiye istiyor!

 Milyonerlerin %82’si kripto hakkında tavsiye istiyor!
Okunuyor Milyonerlerin %82’si kripto hakkında tavsiye istiyor!

2022’de piyasanın güçlü bir yıl geçirmesine karşın, her 10 yüksek net bedelli (HNW) şahıstan sekizi, finansal danışmanlarından Bitcoin üzere kripto para ünitelerini son 12 ayda portföylerine dahil etmelerini istedi.

Milyonerlerin %82’si kripto hakkında tavsiye istiyor!

Finansal danışmanlık firması deVere Group tarafından derlenen bir araştırmanın sonuçlarına nazaran, 1 milyon £ ile 5 milyon £ ortasında yatırım yapılabilir varlığa sahip müşterilerin %82’si kripto para üniteleri hakkında tavsiye istedi.

deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green, Finbold ile paylaşılan bir basın açıklamasında şunları söyledi: “2022’de kripto piyasası, 2018’den bu yana en makus performansını sergiledi ve manşetlere çıkan pazar önderi Bitcoin, 2022’de yaklaşık %75 düştü.

“Fiyat düşüşleri, yatırımcıların enflasyonla ilgili artan telaşlar ve daha yavaş ekonomik büyüme nedeniyle pay senetleri ve kripto dahil olmak üzere riskli varlıklara maruz kalmalarını azaltmasıyla geldi.

“Yine de kelamda ‘kripto kışı’nın bu yerinde, HNW’ler daima olarak finansal danışmanlarından dijital para ünitelerini portföylerine dahil etme konusunda tavsiye arıyorlardı.”

Devam etti: “İlginç bir formda, bu tipik olarak daha muhafazakar küme, ayı piyasası ve olumsuz piyasa şartları tarafından caydırılmadı. Bunun yerine, ya kriptoya maruz kalmalarını dahil etmeye ya da artırmaya başladılar.

Bu, bu yüksek net bedelli müşterilerin, dijital, global, sınırsız, merkezi olmayan ve kurcalamaya karşı muhafazalı temel pahalara sahip olan Bitcoin üzere kripto para ünitelerinin tabiatında var olan özelliklerinin giderek daha fazla farkında olduklarını gösteriyor.”

“Zengin yatırımcılar, dijital para ünitelerinin paranın geleceği olduğunu anlıyor ve geçmişte kalmak istemiyorlar.”

Ankete katılan bu HNW’lerin birden fazla, kesime daha fazla sermaye, nüfuz ve itimat getiren Wall Street devleri de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar tarafından tabir edilen ilgide dengeli bir artış görmüş olacak.

Kriptoya ilgi için daha fazla hizmet

Son aylarda JPMorgan, Fidelity, BlackRock ve New York Bank Mellon üzere başka birçok büyük eski finans kurumu üzere müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başladı.

deVere CEO’su, 2022’nin “kripto kışı” çözülürken bu ilgi ivmesinin daha da artacağına inanıyor.

“Bitcoin, enflasyonun doruğa ulaştığı, para siyasetlerinin daha olumlu hale geldiği ve yüksek profilli iflaslar da dahil olmak üzere çeşitli kripto kesimi krizlerinin artık dikiz aynasında olduğu umutlarına dayanarak 2013’ten bu yana en âlâ Ocak ayı yolunda ilerliyor” diyor.

“Dünyanın en büyük kripto para ünitesi, yılın başından bu yana %40’ın üzerinde arttı ve bu, HNW müşterileri ve gelecek için servet inşa etmek isteyen başkaları tarafından fark edilmeyecek.”

Nigel Green şu sonuca varıyor: “HNW’ler, piyasa şartları istikrarlı bir halde güzelleşirken 2022 ayı piyasasına bu kadar büyük ilgi gösteriyorsa, yaklaşan boğa koşusundan birinci yararlananlar ortasında olacaklar.”

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap