Moda devi Lacoste, metaverse’e adım atan son marka oldu!

 Moda devi Lacoste, metaverse’e adım atan son marka oldu!
Okunuyor Moda devi Lacoste, metaverse’e adım atan son marka oldu!

Popüler moda şirketi Lacoste, kripto para ünitesi dalıyla uyumlu bir marka olarak Temmuz 2022’de piyasaya sürülen yeni Champs-Elysees giysi, mücevher ve valiz serisi için ilgili ticari markalar için müracaatlar yaparak meta cihanına erişimini daha da artırdı.

Moda devi Lacoste, metaverse’e adım atan son marka oldu!

Spesifik olarak, giysi markasının 17 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yaptığı müracaatlar , 22 Şubat’ta non-fungible token ( NFT ) ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından yayınlanan bir tweet’te ortaya çıktı.

Avukat tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, ticari marka müracaatları NFT’leri, kripto süreç yazılımlarını, sanal kıyafetleri, ayakkabıları, gözlükleri, spor gereçlerini, sanal eserlere yönelik mağazaları, genişletilmiş gerçeklik sanal ortamlarını, reklamcılığı, eğitimi ve sanal gayrimenkulün sağlanmasını kapsıyor.

Lacoste NFT ve metaverse ticari marka müracaatları. Kaynak: Michael Kondoudis

Metaverse ve ünlü markalar

Moda sanayisinin, metaverse ve kripto para ünitelerinin altında yatan teknoloji olan blockchain ile olan aşk alakasının, satın alımlar için kripto para kabul eden Tag Heuer ve Hublot üzere lüks saatçilerden NFT ve metaverse ticari markaları için müracaatta bulunan başka saatçilere ve moda markalarına kadar geniş bir geçmişi vardır. Yves Saint Laurent , Hermès , Victoria’s Secret ve Rolex.

Bu ortada, ödeme devi Visa, motor yarışı şirketi Formula One, çok uluslu otomotiv şirketi Mercedes-Benz , Amerikan bankacılık devi JPMorgan, global Finbold’un bildirdiği üzere viski markası Jack Daniels, Barcelona ve Real Madrid futbol kulüpleri, müzikçi Celine Dion ve çok daha fazlası.

NFT’ler ve ilgili mal ve hizmetler için yeni marka müracaatlarının oranı Mart ayından bu yana yavaşlamaya devam etse de, 2022 yılında bir evvelki yıla nazaran %260 artışla 7.746 bu tıp müracaat kaydedilirken, 2022’deki metaverse marka başvurusu 5.850 oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap