Netflix muştuyu verdi! Beklenen o özellik nihayet geldi!

 Netflix muştuyu verdi! Beklenen o özellik nihayet geldi!
Okunuyor Netflix muştuyu verdi! Beklenen o özellik nihayet geldi!

Netflix, bir blog paylaşımında uzamsal ses dayanağının artık çok daha fazla içerikte yer aldığını belirtti. Buna ek olarak çevrim dışı içerik indirmek için ekran artışı da yapıldı. Daha değerli olan uzamsal ses ise Netflix kullanıcılarının uzun vakittir beklediği bir özellikti. Son açıklama ile birlikte bu özelliğin artık erişilebilir hale geldiği belirtiliyor. Fakat bu özelliğe erişmek için bir şey gerekli.

Netflix’in uzamsal ses dayanağı geldi lakin bir kural ile

Ülkemizde epey kullanılan dizi ve sinema platformu Netflix, kullanıcıların platformdaki tecrübesini geliştirmek için büyük eforlar gerçekleştiriyordu. Son vakitlerin en beklenen özelliği olan ‘Uzamsal Ses’ teknolojisi artık 700‘den fazla dizi ve sinemada yer alıyor.

Ancak bu teknoloji sırf ‘Özel Plan‘ isimli abonelik tipine geldi. Bu abonelik, Netflix’in en değerli hizmeti ortasında yer alıyor. Yani bu uzamsal ses özelliğini denemek için Netflix’in en değerli üyeliğine sahip olmanız gerekli.

The Wednesday üzere birçok dizi uzamsal ses dayanağını kapsıyor

Dünyada milyonlarca izleyiciye sahip olan The Wednesday dizisi, uzamsal ses takviyesine kavuşan dizilerden sırf birisi oldu. The Watcher ve birçok ünlü öteki dizi de bu özelliği artık sunabiliyor.

İyi hoş de bu uzamsal ses özelliği sahiden ne işe yarıyor?

Netflix’in en değerli aboneliği ile erişilebilen uzamsal ses özelliği, izleyicilerin ses tecrübesini Netflix’in standartlarının ötesine götürüyor. Ses kalitesini çok yüksek derecede artıran uzamsal ses özelliği, ses faktörleri daha net ve derin bir formda duyabiliyor. Böylece kullanıcılar sinema havasını yaşayabiliyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap