• Ana Sayfa
  • Genel
  • O ilçe için büsbütün yıkım kararı verildi! Süreç ne vakit başlayacak?

O ilçe için büsbütün yıkım kararı verildi! Süreç ne vakit başlayacak?

 O ilçe için büsbütün yıkım kararı verildi! Süreç ne vakit başlayacak?
Okunuyor O ilçe için büsbütün yıkım kararı verildi! Süreç ne vakit başlayacak?

Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz vilayetlerinde hissedilen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda Türkiye’nin bu bölgede yer alan birçok ili hasar büyük oranda gördü. Çevrecilik ve Şehircilik Bakanlığı, zelzeleden sonra süratli bir biçimde çalışmalarına başladı. Gaziantep de her iki büyük sarsıntı ve artçı sarsıntılarla hasar gören vilayetler ortasında yer alıyor. Gaziantep valisi, zelzelede hasar gören Nurdağı ilçesinin büsbütün yıkılacağını ve ve tekrar inşa edileceğini açıkladı.

Gaziantep, Kahramanmaraş’ın güneyinde komşu ili olarak yer alıyor. Bu nedenle Gaziantep, her iki büyük zelzelede ve ek olarak artçı sarsıntılarda da hasar gördü. Sonuç olarak ilçelerde değişkenliğe oranla yıkımlar meydana geldi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesi, en büyük hasarı alan yerler ortasında bulunuyor. Tamirat ve güçlendirme faaliyetlerinin yetersiz olmasından ötürü Gaziantep valisi Osman Alım, ilçelerden Nurdağı ile birlikte birinci kararı aldıklarını açıkladı.

Valinin açıkladığı bu karara göre Etraf ve Şehircilik Bakanlığı ile aldıkları ortak kararla Gaziantep Nurdağı’nın yüzde yüzü büsbütün yıkılacak ve ilçe baştan başa tekrar inşa edilecek.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap