O isimden şok açıklama: Ripple tam bir sahtekarlık

 O isimden şok açıklama: Ripple tam bir sahtekarlık
Okunuyor O isimden şok açıklama: Ripple tam bir sahtekarlık

Bir bilgisayar bilimcisi ve kendini Bitcoin ( BTC ) yaratıcısı ilan eden Craig Wright, Ripple ekosistemi ve destekçilerine yönelik tenkitlerini genişletti.

O isimden şok açıklama: Ripple tam bir sahtekarlık

Özellikle Wright, XRP hayranlarını bir “tarikat ordusu” olarak isimlendirdi ve topluluğun, Ripple’ın şu anda Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ( SEC ) ile yasal bir uyuşmazlık içinde olduğu bir vakitte tokenin bir piramit şemasına dönüşeceğini bildiğini argüman etti. 4 Şubat’ta bir tweet’te söyledi.

Wright, XRP hayranlarının kendi firması Tulip Trading ortasında 16 geliştiriciye karşı açılan davayı yakından takip ettiğini öne süren açıklama yaptı. Mahkeme, davanın Londra’da görülmesi gerektiğine karar verdi. Geliştiriciler, Wright’a 111.000 Bitcoin’e erişim sağlamaya çalışarak, protokol kodunu tekrar yazmak yahut değiştirmek için “güvene dayalı görevler” ve “haksız fiil görevleri” ile suçlanıyor.

“XRP kült ordusunun Lale Ticareti davasını bu kadar yakından takip etmesinin bir nedeni var. Bunun Ripple ve XRP piramit şemasını sona erdireceğini büsbütün anlıyorlar” dedi.

Wright’a nazaran, “dolandırıcılık planı” olarak isimlendirdiği şey üzerine bir XRP silme öngörüyor.

Ayrıca Wright, platform hudut ötesi süreçleri güçlendirmeye çalışırken genel Ripple projesinin gerçekliğini sorguladı.

Craig’in koşulları Ripple ‘kötü bir şaka’

Wright ayrıyeten XRP’yi “kötü bir şaka” olarak nitelendirdi ve varlığın bir kripto para ünitesi olarak değil, bir aldatmaca olarak sınıflandırılması gerektiğini savundu. Bilhassa, XRP’nin uygulanabilirliğini sorguladığı Ripple topluluğuyla birkaç Twitter tartışmasına dahil oldu.

Finbold tarafından bildirildiği üzere, kendi kendini ilan eden Satoshi Nakamoto, XRP’yi ‘işe yaramaz bir pompalama ve boşaltma şeması’ olarak nitelendirdi.

Ripple hakkındaki konuşma, kripto sanayisi Ripple ve SEC davasının sonucunu beklerken geliyor. Her iki taraf da son sunumlarını yaptı ve hukuk uzmanları davaya ait genel bakışlarını paylaşıyor. Örneğin hukuk profesörü JW Verret, SEC’i Ripple’a saadet zinciri üzere davranmakla suçladı.

Craig Wright tartışmaları

Bu ortada Wright, Bitcoin’in anonim kurucusu Satoshi Nakamoto kimliğiyle ilgili tartışmalara karıştı.

Tartışma, doktora tezinin büyük bir kısmının çalıntı olduğunu tez eden raporlarla kripto etraflarının dışına yayıldı. Birebir vakitte, West Palm Beach, Florida’daki bir federal mahkeme, fikri mülkiyete yasadışı yollardan el koyduğu için kurucu ortağı olduğu bir ortak teşebbüse 43 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verdi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap