O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

 O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!
Okunuyor O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

Değeri yaklaşık 340 milyar dolar olan global bir elektronik broker olan Interactive Brokers, Hong Kong’da kripto para ticaretinin başladığını duyurdu.

O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

Komisyoncu 13 Şubat’ta yaptığı basın açıklamasında, yeni eserin Interactive Brokers Hong Kong’un profesyonel yatırımcı müşterilerinin Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) ile birlikte öbür varlık sınıflarını birleşik bir müşteri tecrübesi aracılığıyla alıp satmalarına imkan tanıdığını söyledi.

Kripto para ünitesi ve öbür varlık sınıflarının ticaretinin, daha evvel yatırımcıların farklı broker ve borsalardan birden fazla ticaret platformu kullanmasını gerektirdiğini belirtmekte yarar var. Fakat, Interactive Brokers’ın müşterileri artık tek bir platformdan süreç yapabilir.

Uygun müşteriler, Hong Kong’da ikamet eden 40 milyon HKD’nin (5 milyon $) üzerinde yatırım yapılabilir varlıklarda yahut kurumlarda 8 milyon HKD’ye (1 milyon $) sahip olmalıdır. Yatırımcılar, aylık hacme bağlı olarak süreç bedelinin %0,20 – %0,30’u oranında, sipariş başına en az 2,25 ABD Doları fiyatında komiteye maruz kalacaklar ve ek spread yahut kâr marjı olmayacak.

Kripto ticaretine artan talep

Interactive Brokers’ta APAC lideri David Friedland, yeni eserin Hong Kong’da kripto para üniteleri için artan talebi artırdığına dikkat çekti. Friedland’a nazaran:

“Dijital varlıklara yönelik yatırımcı talebi Hong Kong’da ve dünya çapında artmaya devam ediyor ve bu kıymetli pazardaki müşterilerin ticaret maksatlarına ulaşmak için kripto para ünitesini tanıtmaktan memnuniyet duyuyoruz. Uygun müşteriler, düşük maliyetlerimizden ve öbür birçok global eserle birlikte tek bir birleşik platformdan kripto ticareti yapma yeteneğimizden yararlanacak.”

Başka bir yerde, BC Group ve OSL CEO’su Hugh Madden, şirketin uzmanlığını dijital varlık alanına getirme konusundaki heyecanını lisana getirdi.

Düzenlenmiş dijital varlık ticaret hizmetlerinin başlatılmasının, dijital varlık piyasasında dönüştürücü bir sürecin başlangıcı olduğuna inanıyor ve büyümeyi hızlandıracak ve pazar hissesini artıracak ek pazar ittifaklarının ortaya çıkmasını bekliyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap