• Ana Sayfa
  • Bilim
  • Öğrencilere makus haber! Orta tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Öğrencilere makus haber! Orta tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

 Öğrencilere makus haber! Orta tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!
Okunuyor Öğrencilere makus haber! Orta tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Bilindiği üzere 6 Şubat gecesi büyük bir felaket yaşadık. Kahramanmaraş ve etraf vilayetleri vuran 7.8 ve 7.4’lük iki zelzele sonrasında 40 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu sarsıntının çabucak ardından öğrencilerin psikolojisi düşünülerek okullar tatil edildi.

Tam da sömestr tatilinin bitiminde gerçekleşen zelzele sonrasında tatil 2 hafta daha uzatıldı ve 1 aya tamamlandı. Sarsıntı bölgesindeki birtakım vilayetlerde ise okullar Mart ayının ortasına kadar tatil edildi. Pekala oluşan eğitim açığı nasıl kapatılacak?

Öğrencilere berbat haber! Orta tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Kulislerden sızdırılan bilgilere nazaran Nisan devrinde gerçekleşecek olan orta tatil iptal edilecek. Bilindiği üzere öğrenciler olağan kaidelerde Nisan ayında 1 hafta orta tatil yapacaklardı. Bu tatilin iptal edilmesiyle 1 hafta kazanım sağlanacak.

Diğer 1 hafta ise yaz tatilinden alınacak ve okullar olağan periyoda göre 1 hafta geç kapanacak. Böylelikle ortadaki eğitim açığı da telafi edilmiş olacak.

Deprem bölgelerinde öğrenciler için nasıl bir strateji uygulanacağı ise şimdi netleşmiş değil. Önümüzdeki süreçte bu durumun da netleşmesi bekleniyor. Tahminen muhakkak bir müddet uzaktan eğitim ile bu sorun da tahlile kavuşabilir.

Peki sizce öğrencilerin orta tatilinin iptal edilip, yaz tatilinin 1 hafta kısaltılması hakikat bir karar mı? Çünkü öğrencilerin psikolojileri şu anda çok yeterli değil. Hasebiyle tatilin rafa kaldırılması da öğrencilerin psikolojisini alt üst edebilir. Sizin bu bahisteki yorumunuz nedir?

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap