• Ana Sayfa
  • Genel
  • Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Artık neler olacak? İşte ayrıntılar…

Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Artık neler olacak? İşte ayrıntılar…

 Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Artık neler olacak? İşte ayrıntılar…
Okunuyor Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Artık neler olacak? İşte ayrıntılar…

Türkiye’nin Kahramanmaraş vilayetinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki büyük sarsıntı meydana geldi. 10 vilayette büyük yıkımlara neden olan bu zelzele, dezenformasyon haber sorununu de beraberinde getirdi. Son olarak sahibi olduğu BaBala TV’nin toplumsal medya hesabı üzerinden paylaşılan palavra haber nedeniyle Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Oğuzhan Uğur’a soruşturma başlattı!
Geçtiğimiz saatlerde BaBala TV’nin Twitter hesabı üzerinden Kahramanmaraş Kumçatı Köyü ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarlarının çatladığına dair paylaşım yapıldı. Daha sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, haberin palavra olduğunu açıkladı. Bunun üzerine BaBala TV takımı ilgili paylaşımı sildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, paylaşımın vatandaşlar ortasında kaygı ve panik yaratması, bu nedenle arama kurtarma çalışmalarında aksama yaşanması nedeniyle Oğuzhan Uğur‘a soruşturma başlattı.

Soruşturma açılmadan evvel Oğuzhan Uğur, bir kullanıcının yorumu üzerine haberin bakanlık yetkilisi tarafından teyit edildiğini açıklamıştı. Hatta bu hususla ilgili yapılan yazışma görsellerinin de hala durduğunu belirtmişti.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap