Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

 Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!
Okunuyor Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

Bilindiği üzere 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük yıkıcı sarsıntıyla karşı karşıya kalmıştık. Bu sarsıntılar sonrasında 40 bine yakın vatandaşımız vefat etti. Olayın şoku ile birlikte tüm yurtta okullar tatil edildi. Bu tatil birinci etapta 13 Şubat olarak duyurulmuştu. Lakin olayın sıcaklığından dolayı tatil 20 Şubat tarihine kadar uzatıldı.

Deprem bölgesindeki okullarda ise eğitim öğretimin Mart ayı itibariyle başlayacağı belirtildi. Ayrıyeten bu bölgelerdeki öğrencilerde devam zorunluluğunun bulunmayacağı da net bir biçimde söz edildi. Depremden etkilenmeyen kentlerde okuyan öğrenciler için devam mecburiliği devam ediyor.

Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

Geçtiğimiz gün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılacağı vilayetlerdeki Ulusal Eğitim Müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantı sanki okullar açılmadan tekrardan tatil mi edilecek sorusunu akıllara getirdi.

Toplantı sonrasında okulların 20 Şubat’ta açılması bir kere daha mutlaklaşmış oldu. Okulların tatil edilmesi geniş bir kesim tarafından eleştirilmişti. Ama ülke psikolojisini göz önüne aldığımızda okulların zelzeleden dolayı tatil edilmesinin yanlışsız bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Peki sizce okulların açılması hakikat bir karar mı? Yoksa öğrencilerin psikolojileri göz önünde bulundurulduğunda tatil müddeti biraz daha uzatılmalı mıydı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap