Okullarda yaz tatili öne alınıyor! İşte yeni tarih!

 Okullarda yaz tatili öne alınıyor! İşte yeni tarih!
Okunuyor Okullarda yaz tatili öne alınıyor! İşte yeni tarih!

Bilindiği üzere okulların 6 Şubat tarihinde açılması gerekiyordu. Lakin gerçekleşen sarsıntı felaketinden dolayı sömestr tatili iki hafta daha uzatılmış ve okulların 20 Şubat’ta eğitim öğretime devam edeceği açıklanmıştı. Pekala yaz tatili ne vakit başlayacak.

Son yıllarda eğitim öğretimin odağı toplumsallaşmaya kaymış durumda. Bilhassa Avrupa’da genel kuram öğrencilerin birbirleri ile toplumsallaşmaları üzerine kurgulanmış. Zira teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların hayatımıza girmesi, bilhassa çocuk ve genç olarak nitelendirdiğimiz kitlenin toplumsallaşmasını daha da kısıtlamış durumda.

Okullarda yaz tatili öne alınıyor! İşte yeni tarih!

Bu durumun farkında olan kimi Avrupa ülkeleri yaz tatilini öne çekerek, öğrencilerin toplumsallaşma standardını genişletmek istiyor. Olağan koşullarda Kuzey yarım kürede yer alan ülkelerde, yaz tatilleri misal dönemlerde başlıyor. Bilhassa de Avrupa’da yer alan pek çok ülkede Türkiye ile eş vakitli bir tatil dönemi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Fakat bu durum yakında değişebilir. Zira Avrupa ülkeleri yaz tatilini Mayıs ayının sonuna çekmeyi planlıyorlar. Yani Mayıs ayının son Cuma’sı ile birlikte periyot sona erecek ve yaz tatili başlayacak. Bizde ise okullar Haziran ayının ortalarına hakikat kapanıyor.

Aslında Haziran ayında birçok öğrencinin okula dahi gitmediğini hesaba katarsak, ülkemizde de okulların Mayıs ayının son Cuma’sı kapanması çok da kötü olmayacaktır. Pekala sizin bu bahisteki niyetiniz ne? Sizce de Avrupa’daki üzere Yaz tatili Mayıs ayının son Cuma gününe kaydırılmalı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap