Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

 Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!
Okunuyor Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

Kripto para üniteleri, misli olmayan tokenler ( NFT’ler ) ve Web3 üzere blockchain teknolojileri yatırımcılar ortasında giderek daha fazla benimseniyor ve ana akıma yayılıyor olsa da, oyun geliştiricileri bu hususta eskisi kadar istekli görünmüyor.

Oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisine ilgisi artıyor!

Analiz platformu Statista tarafından 2023’ün başlarında yapılan ve sonuçları yayınlanan bir ankete katılan bu stüdyolarla alakalı oyun geliştiricilerin %75’inin görüşüne nazaran, dünyadaki oyun şirketlerinin birçok blockchain teknolojilerini kullanmakla ilgilenmiyordu.

Öte yandan, cevap verenlerin %16’sı stüdyolarının ‘biraz ilgilendiğini’ söyledi. Sadece %7’si stüdyoların ‘çok ilgilendiğini’ söyledi ve 2.300 iştirakçinin yaklaşık %2’si stüdyolarının oyunlarını desteklemek için aslında kripto, NFT ve Web3 kullandığını belirtti.

Geliştiricilere nazaran oyun stüdyolarının blockchain’e olan ilgisi. Kaynak: Statista

Geliştiricilerin blok zinciri teknolojisinin kullanımıyla ilgili şahsî görüşleri açısından bakıldığında, Oyun Geliştiricileri Konferansı tarafından yapılan bir ankette karşılık verenlerin %56’sı “blok zinciri teknolojisine karşı olduklarını” söylediğinden, geçen yıl boyunca pek değişmemiş üzere görünüyor.

Oyun geliştiricilerinin blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri. Kaynak: Oyun Geliştiricileri Konferansı

Blockchain oyunları nasıl gidiyor?

Bununla birlikte, Japon oyun devi Square Enix, CEO’su Yosuke Matsuda’nın “blockchain oyunlarının yeni bir büyüme evresine geçeceğini” umduğunu söz ederken, yeni oyunlar çıkarma niyetiyle 2023 boyunca kripto oyunları bölümüne daha fazla giriş yapmayı planladığını duyurdu.

Finbold’un 1 Aralık’ta bildirdiği üzere, daha evvelki bir çalışmanın, Ekim ve Kasım 2022’de Web3 oyunlarındaki kullanıcı aktifliğinin, 50 ağdaki tüm blockchain aktifliğinin yaklaşık yarısını (%42,67) oluşturduğunu gösterdiğini belirtmekte yarar var.

Kasım ayında, oyunlaştırılmış toplumsal platform Breach.gg’in CEO’su Remigijus Zinys, Finbold’a, blok zinciri oyunları ve metaverse projeleri 2022’nin üçüncü çeyreğinde 1,3 milyar dolar topladığından, metaverse oyunlarının gelecekte tıpkı erken internet üzere gelişeceğine dair görüşünü anlattı. bir evvelki çeyreğe nazaran yaklaşık %50 oranında arttı.

Ve daha yakın bir vakitte, eski Tinder Baş Eser Sorumlusu Josh Sell, gelecekteki Web3 rol yapma oyunları (RPG’ler), Legendary: Heroes Unchained ve Triumph’un üretimini hızlandırmaya yardımcı olmak için blockchain oyun geliştiricisi N3twork Studios’ta yeni Operasyon Yöneticisi olarak atandı. Her ikisinin de 2023’te global olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap