PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

 PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?
Okunuyor PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? – Varsayılan Ayarlara Dönme

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? Play Station dünyanın en popüler ve en çok tercih edilen konsol oyun firmalarının başında geliyor. PS5 piyasaya sürülse de şuan itibari ile PS4 yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Play Station tarafından PS5 piyasaya sürülse de ülkemizdeki artan döviz fiyatları ile birlikte fiyatının oldukça pahalı olması ve PS5 oyunlarının oldukça pahalı olması nedeniyle oyun severlerin çok büyük bir bölümü hala PS4’ü tercih ediyor. PS4 yoğun kullanım ve teknik aksaklıklar nedeniyle zamanla eski performansını yakalayamayabiliyor. Bu gibi durumlarda yapılacak en önemli şey ise cihazı fabrika ayarlarına döndürmek oluyor. Bu işe son derece teknik bir işlem olduğu için pek çok PS4 kullanıcısı PS4 fabrika ayarlarına nasıl dönülür sorusunun cevabını arıyor. Çünkü bu işlemde yapılacak bir hata cihaz iççin kalıcı zararlar verebilmekte hatta bazen cihaz kullanılamaz hale bile gelebiliyor. Bu nedenler fabrika ayarlarına döndürme işleminin sorunsuz bir eksiksiz bir şekilde yapılması gerekiyor.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi

Sorunsuz başarılı bir fabrika ayarlarına dönme işlemi için oldukça dikkatli ve sırasıyla işlemlerin yapılması gerekiyor. PS4 fabrika ayarlarına döndürme aşamaları arasında;

  • İlk olarak fabrika ayarlarına dönme işleminin başlaması için Play Station 4’ün Ayarlar menüsüne giriş yapılması ve PSN bölümüne tıklanması gerekiyor.
  • PSNmenüsünde “Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakılması son derece önemlidir. Bu aşamadan sonra PS4 kendisini yeniden başlatıyor.
  • PS4ana sistem olmaktan çıktıktan sonra  Ayarlar >Sıfırlama> PS4 Sistemini Sıfırla işlemlerinin sırasıyla takip edilmesi gerekiyor.
  • Ekrana gelen Hızlı ve Tamseçeneği arasında tercih yapılması gerekiyor.  Eğer geniş kapsamlı bir sıfırlama yapmak istiyorsanız ‘’Tam’’ seçeneğinin tercih edilmesi gerekiyor.
  • Bu aşamadan sonra ise PS4oyun konsolunda yer alan tüm içerikler silinmiş ve cihaz fabrika ayarlarına am anlamıyla dönmüş oluyor.

Sıfırlama İşleminde Dikkat Edilecek Nokta

PS4 fabrika ayarlarına döndürme işleminde dikkat edilmesi gereken husus ise zamandır. Sıfırlama işleminin ortalama 1 saat sürdüğünün unutulmaması gerekiyor. Ps4 Ayarları Sıfırlama işlemi sırasında elektriklerin kesilmesi ve ya güç kaybı oluşması durumunda konsolda önemli zorunlar meydana gelebileceğinin unutulmaması ve planlamanın ona göre yapılması gerekiyor.

Yorum Yap
Giriş Yap