SAÇ EKİMİ İLE KELLEŞMEYE SON

 SAÇ EKİMİ İLE KELLEŞMEYE SON
Okunuyor SAÇ EKİMİ İLE KELLEŞMEYE SON

Saç ekimi işlemi, saçlarında yoğun bir şekilde seyrelme ya da dökülme olan kişilere uygulanan cerrahi bir müdahaledir. Temelde artık saç çıkmayan saç köklerine yeni saçlar eklenerek yapılan bu işlemin farklı yöntemleri vardır ve bu yöntemlere bağlı olarak saç ekimi fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

Saç Kökü Nedir?

Saçlarımızın kaynağı olan kök kısımlarına saç kökü ismi verilmektedir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saçlarımız genetik olarak bazı mineral ve diğer maddelerden oluşur. Saçın temel yapı taşı ise keratin ismi verilen maddedir. Bu maddenin saçtaki miktarına bağlı olarak farklı tipte saçlar ortaya çıkabilir. Kimi insanların saçı çok seyrekken kimilerinin çok gür olması bu maddelerin varlığıyla ilişkilidir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Genellikle 50 yaş üzeri erkekler tarafından sıklıkla tercih edilse de kadın erkek ya da genç yaşlı fark etmeksizin hemen hemen herkes için uygun bir işlemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

FUE ve hafif iz bırakan yöntem olmak üzere iki farklı saç ekimi yöntemi bulunur. FUE yöntemi saç derinizde hiçbir iz bırakmayan bir yöntemken diğer yöntem ise ensenizde hafif bir iz bırakabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi alanında uzmanlaşmış doktorlar ve özel bir ekip tarafından kelleşmiş bölgelere yeni saç tellerinin eklenmesi ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemde kişi ekilecek saçlar için sadece kendine donör olabilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Doğal, kalıcı ve sağlıklı bir işlem olan saç ekiminin avantajı kişinin saç dökülmesi problemine kesin bir çözüm sunmasıdır.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Bazı uzmanlar saç ekim işlemi için en uygun zamanın sonbahar ya da kış ayları olduğunu söylese de bu durumun kanıtlanmış bir etkisi yoktur. İstediğiniz takdirde 12 ay boyunca saç ektirmeniz mümkündür.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Çoğu estetik işlem gibi saç ektirme işleminin de yaş sınırlaması geniş bir aralıktadır. 20 ila 65 yaş arasında olan ve genel bir sağlık problemi bulunmayan herkes saç ektirebilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ektirme işleminin süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kimi işlemler 3 saatte biterken kimi işlemler 6 ya da 8 saate uzayabilir. Burada süreyi belirleyici etken hastanın istekleri ve doktorun kullandığı yöntemdir. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Doktorunuz işlem konusunda sizi mutlaka bilgilendirecektir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Çevresel faktörler saç ekiminizin sonucunu görmenizi hızlandırabilir ya da yavaşlatabilir. Buna benzer şekilde kafa deriniz ve uygulanan yöntem de sonucu görme süreniz üzerinde etkilidir. Genellikle 10-12 aylık süreçte saç ektirme işleminin sonucu net olarak görülmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi fiyatları konusundan sonra en çok merak edilenlerden biri de operasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlerdir. Operasyon öncesinde yapmanız gereken tek bakım, saçlarınızı yıkamaktır. Hiçbir ilaç ya da losyon kullanmamalısınız.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

İşlemden 3-4 gün sonra doktorunuza danışarak saçınızı yıkayabilirsiniz. Eğer işlem yapılan yerde kabuklanma varsa yumuşatıcı losyonlar kullanabilirsiniz. Ancak losyonların içeriği hakkında mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayın.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi operasyonu fiyatları hakkında tek ve net bir fiyat söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Uygulanan yöntem, saç ektirme operasyonunu gerçekleştirecek uzman ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda saç ekimi fiyatları da değişkenlik gösterir. Bu bakımdan dolayı ücretsiz danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

https://www.nimclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorum Yap
Giriş Yap