Samsung LG’yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

 Samsung LG’yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı
Okunuyor Samsung LG’yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

LG, gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde epeyce tanınan bir marka. Uzun bir müddet akıllı telefon dünyasının en kıymetli isimlerinden biri pozisyonda olan LG, birinci katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtacağını söylediği tarihten 3 ay sonra akıllı telefon dalından çekildiğini ilan ederek bir anda teknoloji dünyasının 1 numaralı gündem unsuru halini almıştı.

Tabi ortadan geçen vakit, LG’nin bir vakitler akıllı telefon dünyasının en kıymetli isimlerinden biri olduğu gerçeğini bile unutturdu. Marka şimdilerde daha çok akıllı televizyon başta olmak üzere pek çok beyaz eşya modeliyle gündeme geliyor. Lakin Güney Koreli teknoloji devi, uzun vakittir hemşerisi Samsung ile giriştiği ekran çözünürlüğü konusunda havlu atmışa benziyor.

Samsung LG’yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

Son olarak Samsung tarafından üretilen 98 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüğünde QLED TV’ye karşılık, 97 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüğünde OLED ekran televizyon modeliyle karşılık vereceği sav edilen LG, bu fikrinden vazgeçmiş üzere görünüyor.

Şirketin üst seviye yöneticilerinden biri tarafından yapılan açıklamaya nazaran, LG beklenildiği üzere CES 2023’te bu tipten bir aygıt tanıtmayacak. 8K çözünürlüğün çok manalı olmadığını belirten yönetici, şirketin bu verimsiz alan yerine gücünü daha verimli alanlara kaydıracağını tabir etti. Tabi tüm bu açıklamalara karşın, kesim temsilcilerinin LG’nin Samsung ile olan rekabette yenilen taraf olarak gördüğünü ve bunun bir nevi havlu atmak olarak değerlendirdiklerini belirtelim.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap