Samsung’un yeni güncellemesi bu sefer çocukları ilgilendiriyor

 Samsung’un yeni güncellemesi bu sefer çocukları ilgilendiriyor
Okunuyor Samsung’un yeni güncellemesi bu sefer çocukları ilgilendiriyor

Samsung, konuşma tabanlı yapay zeka asistanı Bixby’yi çocuklar için daha inançlı hale getiriyor. Yeni bir güncelleme ile Bixby, Samsung aygıtlarda çocuk hesapları için kullanılabilir hale geldi. Artık bu uygulama çocuk dostu içerik sunabilir ve yaşa uygun biçimde karşılık verebilir.

Bixby Operasyon Grubu, bilhassa ABD ve Güney Kore’de olmak üzere, Bixby’nin artık çocuklar için de mevcut olduğunu doğruladı. Tabi Bixby’nin çocuklar için başka ülkelerde de kullanıma sunulması planlanıyor. Fakat süreç yavaş yavaş ilerleyecek ve şu anda belli bir vakit çizelgesi yahut yol haritası bulunmuyor.

Samsung hesabı oluşturup bir aile kümesi oluşturduktan ve çocuk hesabını ayarladıktan sonra, Bixby çocuklar için etkinleştirilebilir. Samsung’un resmi açıklaması, bu uygulamanın bilhassa 13 yaşın altındaki çocuklar için kullanılabilir olduğunu sav ediyor, lakin bu yaş hududu ülkeden ülkeye değişebilir.

Samsung’un yeni güncellemesi bu kere çocukları ilgilendiriyor

Çocuklar için bu Bixby sürümü, yetişkinlerin erişebileceği sürümle çabucak hemen tıpkı. Lakin içerik çocuklar için özel olarak hazırlanmıştır. Örneğin, çocuklar Bixby’ye sorular sorabilir ve konuşma tabanlı yapay zeka yaşa uygun cevaplar verecektir.

Bixby, çocuklara öykü anlatabilir, müzik çalabilir ve çocuk dostu oyunlar oynamalarına müsaade verebilir. One UI’daki Samsung Kids özelliğinin nasıl çalıştığına bakıldığında, Bixby tarafından sağlanan çocuklar için taşınabilir oyunların reklamsız, çocuğun etkinliklerini takip etmeyen ve istenmeyen mali süreçleri engelleyen bir yapıda olduğu varsayılabilir. Ayrıyeten Samsung’un duyurusu, son Bixby güncellemesinin işlevsel geliştirmeler ve yanılgı düzeltmeleri uyguladığını da belirtiyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap