Sav: XRP 0,45 doları hedefliyor!

 Sav: XRP 0,45 doları hedefliyor!
Okunuyor Sav: XRP 0,45 doları hedefliyor!

Yatırımcıların XRP’ye olan inancı, Ripple ile Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ( SEC ) ortasındaki türel ihtilaftaki kararları beklerken artık kripto piyasasının elinde.

İddia: XRP 0,45 doları hedefliyor!

XRP, 2023’ün başından bu yana yükseliş eğiliminde, fakat adımlarını geçmişte görülenden daha düşük düzeylere çekme bahtı hala var. XRP fiyatları 0,40 $ dayanak düzeyinin altına düşerse düşüş eğilimi tekrar başlayacak . Bu, XRP fiyatının 0,36 dolara düşmesine neden olabilir.

Tersine, fiyatın yükselmeye devam etmesini engelleyen bir pürüz var ve bu eşik 0,42 dolarda bulunuyor. Bununla birlikte, alıcılar direnç düzeyini geçmeyi başarırsa, XRP 0,45 dolara yükselecek. Ayrıyeten, XRP arka arda dördüncü haftalık yeşil mumunu oluşturmaya çalışırken, göreli güç endeksi (RSI) trend çizgisiyle olumlu sapma göstermeye devam ediyor.

XRP dört yeşil mum haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Mevcut durumda, XRP son 24 saatte %6,07 ve evvelki yedi günde %10,17 düşüşle 0,4072 dolardan el değiştiriyor.

SEC ve Ripple

SEC’in SEC v. Ripple davasındaki duruşu göz önüne alındığında, William Hinman’ın konuşmasıyla ilgili dokümanlar, dijital varlık alanını hangi düzenleyici kuruluşun yönettiğini belirleyebilir. Davalılar lehine bir karar, SEC’in bir muahede müzakere etmesini yahut konuşmayla ilgili malzemelerin ifşasını riske atmasını gerektirebilir.

SEC’in Kurumsal Finans Kısmı eski yöneticisi William Hinman’a nazaran Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) menkul değerler değil. Hinman’ın Enterprise Ethereum’u tanıtan bir firma olan Simpson Thacher ile münasebeti, dersi çevreleyen tartışmaların birçoklarının kaynağıydı. Hinman, SEC’deki vaktini bitirdiğinde, Simpson Thacher’a döndü.

Redaksiyon talebi yapılmadan evvel SEC tarafından konuşmaya ait evraklar üzerinde avukat-müvekkil ayrıcalığı talep etmek için en az altı teşebbüste bulunulmuştur. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçen hafta Hinman gazeteleri hakkında yorum yaptı:

“Bunlar gün ışığına çıktığında, SEC’in kendi duvarları içinde söylediklerini göz önünde bulundurarak Ripple’a karşı dava açmaya nasıl karar verebileceği üzere daha fazla şey göreceğinizi düşünüyorum.”

Yatırım Bankacısı Beyannamesi

25 Ocak’ta, Ripple’ın, bilgilerinin kapalılığını korumak isteyen “Yatırım Bankacısı Beyanı” tarafından daha evvel yapılan bir müracaata karşı bir talepte bulunmasının akabinde dava beklenmedik bir hal aldı.

Yatırımcıların, SEC’in Ripple’a açtığı davayla ilgili gelişmelerden haberdar olması gerekiyor. Güncelleme olmaması durumunda, kripto para piyasasının bir bütün olarak istikameti muhtemelen belirleyici faktör olacaktır.

FTX ve Genesis’e yönelik güncellemeler, değerli itici güçler olmaya devam edecek. 27 Ocak’ta dikkatler ABD’den gelen ekonomik istatistiklere çevrilecek. En önemli ilgi alanları enflasyon, şahsî harcamalar ve ferdî gelirdir.

Hem tüketici harcamaları hem de enflasyon artarsa, Endeksi ve kripto piyasası ziyan görür.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap