SEC Davasını Ripple’ın kazanması, XRP fiyatını nasıl tesirler?

 SEC Davasını Ripple’ın kazanması, XRP fiyatını nasıl tesirler?
Okunuyor SEC Davasını Ripple’ın kazanması, XRP fiyatını nasıl tesirler?

Blockchain şirketi Ripple ile Menkul Değerler Borsası Komitesi ( SEC ) ortasında devam eden yasal savaşın genel kripto pazarını etkilemesi bekleniyor. Bu doğrultuda XRP token fiyat performansı en çok izlenen ögeler ortasında yer alıyor.

SEC Davasını Ripple’ın kazanması, XRP fiyatını nasıl tesirler?

Özet karardan evvel, kripto topluluğu, XRP’ye ne olabileceğini ölçmek için neredeyse ilgili diğer bir hadiseyi kullanıyor. Bilhassa SEC ile blockchain tabanlı paylaşım platformu LBRY ortasındaki dava, Ripple davasında mümkün sonuçları ortaya koydu.

Konuyla ilgili olarak SEC, düzenleyiciye kaydolmadan LBC tokenlerini sunduğu için LBRY’ye dava açtı. Bilhassa, bir ABD yargıcı, LBC tokenlerinin sadece direkt satış sırasında menkul değerler olarak kabul edildiğine karar verdi.

SEC’in geçen yıl Kasım ayında, her LBC token satışının bir yatırım mukavelesi olarak etiketlendiği vakit özet karar kazandığını belirtmekte yarar var. Son kararda SEC, ikincil piyasayı düzenlemeyi ve LBC token satışlarını durdurmayı umuyordu.

İlginç bir biçimde, son karar LBC’nin kıymetinin yükseldiğini gördü. Bu satırda avukat ve kripto bölümü yorumcusu Bill Morgan , SEC davayı kaybederse XRP’nin tıpkı fiyat gidişatını tekrarlayabileceğini belirtti.

XRP’nin muhtemel yörüngesi

Aynı vakitte hukuk uzmanı Jeremy Hogan, ana şirketin davayı tam olarak kazanmamasına karşın LBC’nin kıymetinin bir hafta içinde neredeyse %100 arttığını düşünerek XRP’ye ne olabileceğini merak etti.

SEC’in, kripto alanında çeşitli spekülasyonlar bırakan bir mevzu olan, XRP’yi kayıtsız menkul değerler olarak sattığı için Ripple’a dava açtığını belirtmekte yarar var. Hakikaten de, SEC kazanırsa, sonucun, XRP’nin kullanılabilirliğini ve talebini etkileyebilecek bir menkul değer olarak tekrar sınıflandırılması üzere bir dizi sonucu olabilir.

Finbold tarafından bildirildiği üzere Hogan, her iki tarafın da galip gelme talihinin daha yüksek olduğunu savunurken, davanın birkaç sonucu olabileceğini belirtmişti.

Başlangıçta, duruşma sırasında küçük zaferler kaydettikten sonra Ripple’ın kazanabileceği bekleniyordu. O sırada, XRP olumlu reaksiyon verdi ve pahasında bir artış kaydetti. Şu anda, her iki taraf da mühürlenecek dokümanların tipi konusunda bir uğraş içinde.

Aynı vakitte, XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, özet karardan sonra hususun uzlaşmaya gidebileceğini kaydetti. Bu durumda Deaton, muahedenin daha fazla temyizden kaçınmak için bir seçenek olabileceğine inanıyor.

XRP fiyat analizi

Basın vaktinde, XRP son 24 saatte neredeyse %0,4 kazandıktan sonra 0,40 dolardan süreç görüyordu.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, XRP yaklaşık 20,55 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap