Sertleşme Sorunu Neden Olur?

 Sertleşme Sorunu Neden Olur?
Okunuyor Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Alkol ve sigara tüketimi, diyabet, obezite, prostatit, hipertansiyon, prostat, mesane ameliyatı, kalp hastalıkları, depresyon sorunlarında sertleşme problemleri meydana gelebilir.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Nelerdir?

ESWT yöntemi sertleşmeye kesin çözüm olması sebebiyle tercih edilir. Kalp hastalıkları, tıkalı kan damarları, diyabet, yüksek kolesterol, metabolik sendrom, Parkinson hastalığı, yüksek tansiyon sorunları sertleşme problemleri yaşanmasına neden olabilir.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri?

Omurilikten penise uyarı gönderen sinirlerde yaşanan birtakım hastalıklar, beyin ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen kısımları etkileyen birtakım hastalıklar, Ateroskleroz penis bölgesine giden kan damarlarında sertleşme ve daralma sorunlarına sebebiyet verir.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri?

Çocukluk döneminden itibaren kişilerin maruz kaldığı birtakım dayatmalar, beden algılarının bozulması, özgüven eksiklikleri, eşler arasında çeşitli çatışmaların yaşanması, cinsel yönelim nedeniyle meydana gelen sorunlar sertleşme problemlerinin psikolojik nedenleri arasında yer alır.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Peniste cinsel ilişki için yeterli sertliğin sağlanamaması, erken boşalma sebebiyle haz almadan penis sertliklerinin kaybedilmesi durumlarında peniste sertlik sorunları olduğu söylenebilir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

Penis şok dalga tedavisi ve penis protezi tedavi yöntemleri sertleşme sorunlarına kesin çözüm olacaktır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Yöntemi

Penise şok dalga tedavisi teknolojinin gelişmesi ile beraber sıklıkla tercih edilen bir tekniktir. Ereksiyon sorunları erkeklerin sıklıkla karşılaştığı problemler arasında yer alır. Yaklaşık her 3-4 erkekten birinde ereksiyon problemleri meydana gelir. Şok dalga tedavisi ile bu sorunların giderilmesi mümkün olur.

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Ereksiyon sorunlarının çeşitli tedavilerinin yanında penise şok dalga tedavisi son yıllarda özellikle tercih edilir. ESWT yöntemi vücut dışında oluşturulan ve yüksek basınçlara neden olan ses dalgalarından elde edilen şok dalgalarının aplikatör ile vücudun istenen yerlerine odaklanması ile gerçekleştirilir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Penise şok dalga tedavisi şeker hastalığına bağlı olan damar sorunları, kronik sigara içme ve kilolara bağlı sertleşme sorunlarında tercih edilir.

ESWT Tedavisi Nasıl Uygulanır?

ESWT yöntemi sertleşmeye kesin çözüm sağlaması nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilir. Bir jel kullanılarak penis üzerinde belirlenen noktalara şok dalgalarının gönderilmesi ile işlem tamamlanır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Sonrası

ESWT ereksiyon sorunlarının tedavi edilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Sertleşmeye kesin çözüm olduğundan günümüzde sık sık kullanılır.

ESWT Tedavisi Neden Tercih Edilir?

Genellikle böbrek taşı tedavisinde tercih edilen taş kırma cihazları örnek alınarak geliştirilen penis şok dalgası tedavileri özellikle son zamanlarda iktidarsızlık tedavilerinde tercih edilir.

Penis Protezi Nedir?

Penis protezi sertleşme konusunda problem yaşayan erkeklerin ereksiyon olmalarına yardımcı olmak adına penise yerleştirilen cihazlardır.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi uygulaması peniste sertleşme sorunları olan hastaların ilaç tedavilerinden sonuç alamaması halinde tercih edilir.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Penis protezi yarı sert ve şişirilebilir olmak üzere iki çeşitte olması ile dikkat çeker.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Penis protezi operasyonu yaklaşık 45 dakika 1 saat arasında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Ameliyatın ardından hastalara idrar yolu sondası takılır ve bu sondalar 2-3 gün gibi bir sürede çıkarılı. Hastaların ertesi gün taburcu edilmesi mümkündür.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penis protezi operasyonunun ardından hastaların binicilik ve ağır sporlardan uzak durmaları gerekir. İyileşme aşamalarında hekimler izin vermedikçe hastaların cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir.

Penis Protezinin Avantajı

İlaç tedavisi ya da diğer tedavilere cevap alınamadığında uygulanan penis protezi bir yöntemdir. Bu uygulamadan sonra hasta memnuniyetleri son derece yüksektir.

 

 

 

Yorum Yap
Giriş Yap