Snapchat bir defa daha yükselişe geçti

 Snapchat bir defa daha yükselişe geçti
Okunuyor Snapchat bir defa daha yükselişe geçti

Snapchat, aylık etkin kullanıcı sayısında yeni bir kilometre taşı kaydettiğini açıkladı. Şirket, artık 750 milyondan fazla aylık etkin kullanıcısı olduğunu duyurdu. Ayrıyeten, yakın vakitte şirket, uygulamaya her gün 375 milyon kullanıcının girdiğini belirtti.

Bu sayılar, Facebook’un 2.96 milyar aylık ve 2 milyar günlük faal kullanıcısına kıyasla hayli düşük olsa da, Snapchat’in kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Şirket, bir yatırımcı günü etkinliğinde “Snapchat’in önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 1 milyardan fazla insanı etkilemek için bir yol gördüğünü” söyledi.

Snapchat bir kere daha yükselişe geçti

Snapchat’in kullanıcı sayısını biraz daha ayrıntılandırmak gerekirse, birçok kullanıcısı Kuzey Amerika dışında. Uygulamanın artık 150 milyondan fazla aylık etkin kullanıcısı bulunuyor. Snap CEO’su Evan Spiegel, uygulamanın 20’den fazla ülkede 13 ila 34 yaş ortası kullanıcıların dörtte üçüne ulaştığını ve kullanıcıların her gün 5 milyardan fazla snap gönderdiğini belirtti. Öte yandan, Snapchat+ abonelik servisi, kullanıma sunulmasının akabinde yedi aydan az bir müddette 2.5 milyondan fazla üyesi var. Snap Map’i ise her ay 300 milyondan fazla insan kullanıyor.

Geçen yıl güçlü bir periyot geçiren Snap için bu sayılar hayli olumlu işaretler. Şirketin payları 2021’in sonlarından 2022’nin ortalarına kadar %80’in üzerinde düşmüştü ve yaklaşık 1.300 çalışanı işten çıkarmıştı. Ayrıyeten, dört ay sonra Pixy selfie dronu projesini sonlandırdı. Lakin, şirketin yeni güncellemeleri ve artan kullanıcı sayıları Snap’in olumlu bir geleceği olduğuna işaret ediyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap